Medaile na XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers

Centro Nacional de Golf Španělsko
Centro Nacional de Golf – hřiště, které hostilo Spanish Open 2018, turnaj European Tour, se ve dnech 25. – 27. 10. 2019 stalo dějištěm XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers, jednoho z největších turnajů letošní série započítávané do světového žebříčku WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability). Na start se postavilo více než 100 hráčů z 16 zemí včetně pětice českých reprezentantů – Pavla Bambouska, Zbyňka Kotka, Tomáše Prouzy, Aleše Süssera a Zbyňka Vavrečky. Turnaj byl zahájen cvičným kolem a Dis – AM turnajem, který se hrál formátem Texas scramble. Hned první den slavily české barvy úspěch, když ke stříbru svému flightu skvělou hrou přispěl Tomáš Prouza. Následující dvě víkendová kola byla velmi náročnou zkouškou, neboť vzhledem k početnosti startovního pole strávili hráči na hřišti přes šest hodin. Český tým v ní obstál na výbornou a opět dosáhl i na medailové umístění zásluhou Pavla Bambouska, který vybojoval v kategorii 5 bronz. Skvěle zahrál také Tomáš Prouza a vybojoval čtvrté místo v kategorii 3 a Zbyněk Vavrečka, který v kategorii 4 obsadil místo osmé. Všem patří velký obdiv za zvládnutí náročného programu celého turnaje a poděkování za skvělou reprezentaci.