Respecta Finnish Disabled Open 2018

Vaasan Golf Finsko
Další turnaj světového poháru EDGA Golf Tour 2018 Respecta Finnish Disabled Open se odehrál ve dnech 30.7.-1.8.2018 na čerstvě redesignovaném technickém hřišti Vaasan Golf (Old Course). Za český národní tým nastoupili v kategorii stroke play Aleš Süsser, v kategorii stableford Vlastimil Hebelka, Václav Mráz a Stanislav Jirásek. Oproti očekávání příjemného léta v severní části Finska účastníky překvapily teploty vysoko nad 30°C. V kombinaci s přívalovými srážkami vlhkost vzduchu dosahovala maximálních hodnot a do hry více než jindy vstoupila i psychická a fyzická odolnost všech paragolfistů. I přes extrémní podmínky se podařilo udržet hřiště v hratelném stavu, přestože ještě ve cvičném kole byla po silné bouřce z předchozího dne většina bankrů zcela zatopena a vodní překážky výrazně vystoupily z břehů. Celkové vítězství v kategorii stroke vybojoval německý reprezentant Timo Klischan, který v obou soutěžních kolech zahrál shodně 73 ran. Prvenství v kategorii stableford získal s uhranými 34 a 39 stablefordovými body domácí hráč Timo Pessi.
V elitní kategorii obsadil Aleš Süsser 6. místo. Stejné umístění vybojoval v kategorii stableford po skvělém výkonu Václav Mráz. Stanislav Jirásek se v téže kategorii umístil na 10. a Vlastimil Hebelka 14. pozici. Organizátoři turnaje do aktuálně dostupných výsledků zahrnuli i golfisty mimo klasifikaci světového poháru – body do celosvětového žebříčku budou počítány z redukovaného pořadí a čeští hráči si tak bezpochyby polepší (předpokládané výsledky do světového poháru po úpravě - strokeplay: Aleš Süsser 4. místo, stableford: Václav Mráz 3. místo, Stanislav Jirásek 5. místo, Vlastimil Hebelka 8. místo).