Zimní soustředění hráčů CZDGA - prosinec

Golf Centrum Čechie Praha

V sobotu 2.12. proběhlo v tréninkovém Golfcentru Hotel Čechie Praha druhé ze zimních soustředění hráčů CZDGA. Sešli jsme se v sestavě Vladimír Frinta, Stanislav Jirásek, Jakub Kovařík, Aleš Süsser, Milan Turek, Jiři Veselý, Anna Voláková.

Pod vedením trenérky Michaely Valáškové jsme absolvovali tréninkové bloky:
- teoretická příprava "Důležité aspekty golfového švihu"
- efektivní rozcvička s využitím Thera band
- dlouhá hra a videoanalýza nových hráčů
- soutěže
- krátká hra

Pro Aničku i Mirka teprve druhé soustředění, nicméně pokroky v jejich hře jsou výrazné. Anička i mezi soustředěními pilně trénuje a pánové, tahle mladá dáma vás v příští sezóne notně "potrápí". S radostí jsme očekávali zapojení dalších nových hráčů Milana a Jiřího. 

Milan se odpalů z vertikalizačního vozíku paragolfer zhostil s grácií sobě vlastní a cvakání míčků lahodilo uším ostatních golfistů. V nadcházejícím roce budou jeho odpaly jednou rukou zcela jistě ozdobou českých golfových hřišť. Nejmenovaný reprezentant okomentoval Milanovu hru slovy: „Jejda (eufemismus) takhle bych to chtěl taky trefovat!"

Jiří hrál golf naposledy před dvaceti lety, po těžké autonehodě sotva chodí a přišel vyzkoušet, zda by golf aspoň nějak mohl hrát ... První tři odpaly a všem bylo jasné, že se vrací Pan Golfista! Pamětníkům více napoví fotka trojky železa z Jirkova bagu – nabroušená kovaná žiletka nikomu neodpouští, Jirkovi ano  

Největší vytrvalci po sedmihodinovém soustředění pokračovali v praktickém ověření nově nabytých znalostí na simulátoru.

Veliké poděkování patří trenérce za cenné rady, Golfcentru Hotelu Čechie Praha za poskytnutí skvělého golfového zázemí a dlouhodobou podporu nejen v zimní sezóně. Těšíme se na příští soustředění, které proběhne 13. ledna opět v prostorách Golfcentra Hotelu Čechie.