Všechny články

Hranice Handicapu 3

Další turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2019 jsme odehráli v sobotu 22. 6. 2019 v Golfovém resortu Ústí nad Labem v rámci třetího ročníku charitativní akce Hranice Handicapu. Kromě závěrečné dražby přispívali účastníci turnaje i dobrovolnou částkou za každý zahraný out, bunker či trestné území a výtěžek turnaje byl následně rozdělen mezi litoměřické Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko a Integrované centrum pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna.

Slavnostní předání Hyundai H1 od společnosti Hyundai Motor Czech

Vůz Hyundai H1 od společnosti Hyundai Motor Czech aktuálně úspěšně prochází velkou zatěžkávací zkouškou v rámci příprav turnaje světového poháru Czech Disabled Golf Masters 2019, kterého se na konci června zúčastní více než osm desítek nejlepších světových paragolfistů. Krátkým videem se vracíme k slavnostnímu předání vozu, který se již od prvního dne skvěle osvědčil a znamená pro veškeré naše aktivity obrovskou pomoc. Děkujeme.

https://www.youtube.com/watch?v=PRF5_lfq2Q4
 

Turnaj SNAG České Budějovice

V pátek 14. 6. 2019 jsme pro hráče golfové akademie při MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice uspořádali závěrečný turnaj ve SNAG golfu. Hráči pod dohledem trenérů CZDGA předvedli spoustu povedených ran. Gratulujeme všem hráčům a těšíme se na setkání po prázdninách.
 

Golfová akademie Plzeň - předprázdninový turnaj

V úterý 11. 6. 2019 jsme pro děti z golfové akademie při ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Plzni uspořádali předprázdninový turnaj. Vydařil se se vším všudy, dobrá nálada, sluníčko, spousta radosti z povedených ran a nechyběl ani Hole in One!!! Přejeme dětem krásné prázdniny a těšíme se na pokračování naší akademie v září.
 

Sportovní den ZŠ Speciální Starostrašnická

V pátek 7. 6. 2019 jsme rádi přijali pozvání zúčastnit se sportovního dne, který pro své žáky připravila ZŠ Speciální Starostrašnická v Praze. Se školou spolupracujeme v rámci projektu Golf bez bariér a probíhají zde pravidelné tréninky golfové akademie. Razítka jsme rozdávali hned na dvou golfových stanovištích a trefovat míčky se dařilo jak zkušeným hráčům, tak úplným nováčkům. Na závěr krásné akce nás čekalo překvapení od dětí v podobě vlastnoručně vyrobených keramických misek. Moc za krásné dárky děkujeme a těšíme se na pokračování našich tréninků.

Fantastické zlato paragolfistů na Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných

Ve španělském Real Novo Sancti Petri Golf Club se ve dnech 4.-6. 6. 2019 odehrálo Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných, během něhož paragolfisté poměřili síly ve dvou kategoriích, stroke play gross (European Team Championship for Golfers with Disability) a stableford net (European Nations Cup). Český tým nastoupil do druhé kategorie ve složení Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík a Václav Mráz.

Hyundai je první oficiální přepravce České golfové asociace hendikepovaných

Společnost Hyundai Motor Czech navázala spolupráci s Českou golfovou asociací hendikepovaných (CZDGA) a poskytla ji do užívání lehký užitkový automobil Hyundai H1. Prostorný vůz bude sloužit pro přepravu hráčů, materiálního vybavení a další akce podporující hendikepované sportovce. Hyundai je historicky úplně prvním partnerem CZDGA jako přepravce.

Charity Golf Cup 2019, Slovensko

Sobota 25. 5. 2019 byla na Slovensku Národním dnem golfu a my jsme velice rádi přijali pozvání našich přátel ze Slovenské golfové asociace hendikepovaných do Agama golf klub, kde proběhla celodenní akce na podporu slovenského paragolfu. Pro úplné začátečníky byla připravena golfová akademie a golf si přišli vyzkoušet i noví zájemci z řad vozíčkářů, pro něž je od loňského roku právě ve zdejším klubu k dispozici paragolfer.

Golfová akademie Plzeň - trénink na Darové

Ve středu 22. 5. 2019 jsme spolu s dětmi z golfové akademie při ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Plzni vyměnili plastové hole SNAG za opravdové golfové a vyrazili do golfového resortu Darovanský Dvůr na driving. V první části tréninku jsme procvičili krátkou hru na chipping a putting greenu, v druhé polovině si děti odehrály několik jamek na cvičné akademii. V úplném závěru přišly na řadu dlouhé odpaly z rohožky. Radost ze hry byla veliká a my mnohokrát děkujeme Resortu Darovanský Dvůr za poskytnutí tréninkového zázemí.
 

CZDGA Golf Tour 2019 - Mnich a Hluboká nad Vltavou

Dva turnaje ze série CZDGA Golf Tour 2019 odehráli paragolfisté spolu s přáteli a podporovateli asociace o uplynulém víkendu v jižních Čechách. V sobotu 18. 5. 2019 zavítali do Golf Resortu Monachus, kde se golfistům kromě náročného hřiště postavil do cesty silný vítr provázející celý turnaj. Fantastický výkon předvedl a velkou radost nejen sobě udělal hráč na paragolferu Milan Turek, který dokázal v těžkých podmínkách uhrát 41 stablefordových bodů a vybojoval si tak snížení svého HCP na 35,5 a přesun do vyšší výkonnostní kategorie.

Stránky