Akce

Golfová akademie České Budějovice – předprázdninový turnaj

V pátek 22. 6. 2018 jsme pro hráče golfové akademie při MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice uspořádali předprázdninový turnaj ve SNAG golfu. Žáci, kteří celý školní rok pilně trénovali pod vedením trenérů CZDGA, si golfové odpoledne opět velmi užili a předvedli spoustu povedených ran. Gratulujeme vítězům i poraženým a přejeme mladým golfistům krásné prázdniny.
 

Hranice handicapu 2

Hranice handicapu 2, tak se jmenoval charitativní turnaj odehraný v Golfovém resortu Ústí nad Labem 20.6.2018. Za CZDGA nastoupilo hned sedm reprezentantů, kteří společně s hokejisty Alešem Hemským, Janem Čalounem, Jiřím Šlégrem, fotbalovou legendou Lubošem Kubíkem, sportovním komentátorem Davidem Pospíšilem a dalšími hráči podpořili Centrum Srdíčko z Litoměřic. Každý hráč totiž za zahraný out, bunker, vodní překážku nebo ztracený míč vkládal dobrovolnou částku na podporu tohoto denního stacionáře pro děti s mentálním a fyzickým hendikepem.

Golfová akademie ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Plzeň – Darovanský Dvůr

Ve středu 13. 6. 2018 si účastníci golfové akademie ze ZŠ a MŠ pro sluchové postižené v Plzni mohli poprvé vyzkoušet golf na tréninkových plochách opravdového hřiště. Zamračené počasí rozhodně nemělo vliv na radost mladých golfistů z povedených úderů, které jsme procvičovali v celé škále od patování přes chip, rány z bunkeru až k závěrečným odpalům z rohožek. Nejmenší z účastníků Kubík dokonce zaznamenal parádní chip-in a více než dvouhodinový trénink nakonec ukončil až hlad. Děti teď čekají prázdniny a po nich se těšíme na další pokračování naší akademie.

Golfová akademie při ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Plzeň – jarní turnaj

V úterý 15. 5. 2018 jsme pro účastníky golfové akademie při ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Plzni uspořádali další z oblíbených turnajů. Děti rozdělené dle věku do kategorií „mini“, „junior“ a „maxi“ poměřily své dovednosti celkem ve třech disciplínách. Na prvním stanovišti je čekalo odehrání dvou jamek, na druhém snaha přiblížit se chipem co nejblíže k vlajce a na závěr patování na papírový terč. Po finálním přepočtu bodů nechyběly diplomy a drobná odměna za krásné výkony.
 

CZDGA v rámci doprovodného programu RUN for ProCit 2018

V sobotu 7. 4. 2018 se tým CZDGA zapojil do doprovodného programu běhu RUN for ProCit 2018 na podporu rodin pečujících o děti s poruchou autistického spektra. Nádherné slunečné počasí přilákalo do plzeňského Borského parku stovky návštěvníků, pro které jsme připravili několik stanovišť, kde si mohli vyzkoušet patování, odpaly na kratší vzdálenost na terč i delší na vlajku. SNAG golf je ideální variantou golfu pro začátečníky, a tak si jej mohli vyzkoušet zájemci ze všech věkových kategorií.

Jarní soustředění hráčů CZDGA – březen podruhé

K závěrečnému soustředění zimní přípravy jsme se sešli v sobotu 31. března 2018 v Golfcentru Hotel Čechie Praha ve složení Vladimír Frinta, Vladimír Stárek, Aleš Süsser, Lukáš Šnobl a Milan Turek. V dopolední části programu jsme pod vedením trenérky Michaely Valáškové pracovali především na dlouhé hře, odpoledne patřilo příhrám do greenu a patovacím soutěžím.

Jarní soustředění hráčů CZDGA

Předposlední soustředění hráčů CZDGA před zahájením nové sezóny proběhlo v sobotu 24. 3. 2018 v Golfcentru Hotel Čechie Praha. Účastníci Pavel Bambousek, František Hes, Věra Hesová, Václav Mráz, Aleš Süsser a Anna Voláková pod vedením trenérů Barbory Vejlupkové a Jakuba Važanského prověřili a pilovali své dovednosti tentokráte nejen ve vyhřívaných prostorech vnitřního indooru, ale v odpolední části programu i na plochách venkovních. Nechyběly patovací soutěže a teoretická příprava zaměřená na psychické stavy předstartovní, soutěžní i po soutěžní.

Zimní soustředění hráčů CZDGA – únor podruhé

Poslední únorová sobota patřila dalšímu zimnímu soustředění, ke kterému jsme se sešli opět v Golfcentru Hotel Čechie Praha ve složení Vladimír Frinta, Tomáš Prouza, Vladimír Stárek, Aleš Süsser, Lukáš Šnobl a Milan Turek. Dopolední část programu byla zaměřena na individuální přípravu jednotlivých hráčů. Odpoledne proběhl trénink krátké hry se zaměřením na patování a následně jsme na simulátoru procvičili příhry do greenu na určenou vzdálenost. Vše pod vedením trenérky Michaely Valáškové, které tímto děkujeme za cenné rady a celodenní péči.

Zimní soustředění hráčů CZDGA - únor

V sobotu 10. 2. 2018 proběhlo v Golfcentru Hotel Čechie Praha další ze soustředění hráčů CZDGA. Sešli jsme se ve složení Věra Hesová, Lucie Hebelková, Vladimír Frinta, František Hes, Vlastimil Hebelka, Václav Mráz, Aleš Süsser, Jiří Veselý. Trénink probíhal pod vedením trenérů Barbory Vejlupkové a Jakuba Važanského, kteří pro nás kromě individuální výuky připravili i netradiční týmovou patovací soutěž. V teoretické části přípravy jsme se seznámili s technikou course-management a jejího využití při zlepšování golfové hry.

Stránky