24th Summer Deaflympics 2021

Golf Club Caxias do Sul Brazílie

V brazilském Caxias do Sul se ve dnech 1.-15. 5. 2022 odehrály 24. letní deaflympijské hry, nejvýznamnější akce roku pro sportovce se sluchovým postižením. Původní termín her musel být kvůli pandemii Covid 19 o jeden rok přeložen. Česká republika měla poprvé v historii deaflympijských her zastoupení v golfovém turnaji a rovnou dvojnásobné. Oba čeští reprezentanti, osmnáctiletá Zuzana Lesse a patnáctiletý Richard Pavel byli zároveň ve svých kategoriích nejmladšími účastníky a start na deaflympiádě pro ně představoval vůbec první příležitost změřit golfovou výkonnost s absolutní světovou špičkou včetně profesionálních hráčů.
Samotný turnaj proběhnul ve dnech 7. - 11. května na hřišti Golf Club Caxias do Sul a předcházela mu tréninková kola, během nichž měli hráči příležitost poznat veškeré záludnosti hřiště.
Kvalifikační část turnaje zahrnovala dvě soutěžní kola, v každém z nich hráči odehráli 18 jamek Stroke Play. Na základě výsledků základní části byl sestaven pavouk pro vyřazovací část turnaje, v níž hráčky a hráči poměřili síly ve hře na jamky. Ríšovi a Zuzce se kvalifikační část turnaje vydařila a do dalších bojů postupovali Ríša z 5. a Zuzka ze 7. místa. Silné konkurence se nezalekli a jejich cesta turnajem skončila pro oba ve čtvrtfinále, kdy byli jak Ríša, tak Zuzka vyřazeni pozdějšími účastníky finálových bojů o zlato.
Oběma našim juniorům gratulujeme ke krásným umístěním při jejich premiéře na deaflymiádě a děkujeme za skvělou reprezentaci.