Všechny články

Giovanni Nasi & Diasorin International Cup for Golfers with a Disability 2023

Jednou ze zastávek nabitého kalendáře letošní EDGA Tour se stal italský Circolo Golf Torino la Mandria, který ve dnech 14.-16. 9. 2023 hostil druhý ročník turnaje Giovanni Nasi & Diasorin International Cup for Golfers with a Disability. Turnaj pořádaný pod záštitou Italského paralympijského výboru paragolfistům nabídnul další příležitost k získání bodů do světového žebříčku WR4GD. V českých barvách se s krásným a náročným hřištěm a soupeři poměřili František Bican, Václav Mráz, Jan Procházka, Filip Rataj, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

Turnajový kalendář 2024


Přehled turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour a dalších akcí. Termíny jsou přidávány průběžně po jejich zveřejnění a může ještě dojít k jejich změně.
 
14.-16.1.2024 EDGA Portugal Swing 1 Pestana Pinta, Portugalsko
18.-20.1.2024 EDGA Portugal Swing 2 Pestana Gramacho, Portugalsko
8.-10.5.2024 Scottish Open approved by EDGA Skotsko
14.-17.5.2024

Mehmet Kazan mezinárodním mistrem ČR

Ve dnech 25.-27. 8. 2023 proběhlo v Golf Resort Česká Lípa Mezinárodní mistrovství ČR v golfu hendikepovaných – Czech Disabled Open 2023. Šampionát, jehož výsledky se paragolfistům počítají do světového žebříčku WR4GD, se na tomto krásném hřišti konal již po sedmé v řadě a na start se kromě téměř kompletního reprezentačního týmu ČR postavili i hráči ze Slovenska, Německa, Rakouska, Nizozemí, Lotyšska, Itálie a Turecka. Nechyběli ani obhájci loňských titulů mezinárodního a národního mistra - Klaus Mainberger a Filip Rataj.

Golf pro Paraple 2023

Ve dnech 10. – 11. srpna proběhnul v Golf & Spa Resortu Cihelny v Karlových Varech za rekordní účasti 155 hráčů již třináctý ročník charitativního golfového turnaje Golf pro Paraple. Výtěžek celé akce, jejíž součástí byl i tradiční společenský večer s tombolou a charitativní aukcí, byl věnován ve prospěch Centra Paraple, které již dlouhou řadu let pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění. Na start turnaje se postavili i zástupci hráčů CZDGA a měli tak opět možnost zakusit úžasnou atmosféru této unikátní akce.

European Deaf Golf Championships 2023

Ve dnech 31. 7. - 3. 8. 2023 se ve finském Ålands Golfklubb konalo Mistrovství Evropy v golfu neslyšících. K účasti za Českou republiku byl nominován junior Richard Pavel, kterému se podařilo zopakovat loňské umístění z Deaflympijských her v Brazílii a vybojovat skvělé 5. místo. V rámci šampionátu hráči absolvovali jedno cvičné a tři kola soutěžní. Vzhledem k nízkému počtu přihlášených juniorů byla tato kategorie sloučena s kategorií mužů a výsledné 5. místo je tedy dalším Ríšovým velmi cenným úspěchem. Gratulujeme!

Tři medaile na International Bavarian Championship of golfers with Disability

Poslední červencový víkend jsme opět drželi palce našim reprezentantům, kteří se v německém Golfclub Wörthsee účastnili Mezinárodního mistrovství Bavorska - International Bavarian Championship of golfers with Disability. Do boje o cenné kovy a body do světového žebříčku WR4GD se pustilo celkem 75 paragolfistů včetně 12 českých reprezentantů.

Vítězství na EDGA La Wantzenau Paragolf Open

Skvělá zpráva dorazila z francouzského Golf de la Wantzenau, kde ve dnech 14.-16. 7. 2023 probíhal další turnaj nabitého kalendáře světového poháru paragolfistů – EDGA La Wantzenau Paragolf Open. David Sellner se účastnil jako jediný český zástupce a ke svým narozeninám si kromě dvou birdie v turnaji nadělil i parádní dárek v podobě vítězství v kategorii Stableford (HCP 18,5 – 36). Velká gratulace Davide!!!
 

CZDGA – JR FOOD Golf Tour 2023 – Hluboká nad Vltavou

53 jmen na startovní listině turnaje a odpolední teploty přesahující 35 °C – taková byla sobota 15. 7. 2023 na malebném hřišti s nádhernými výhledy na zámek. Zámecký Golf Resort Hluboká je již řadu let tradiční a velmi oblíbenou zastávkou českého poháru paragolfistů a příležitost provětrat své golfové vybavení právě zde si navzdory velmi náročným podmínkám nikdo z přihlášených nenechal ujít.

Paragolf na Tipsport Czech Ladies Open

132 hráček z 25 zemí včetně české špičky se představí v Royal Beroun Golf Clubu na Tipsport Czech Ladies Open 2023, který se odehraje ve dnech 23.- 25. června. Prestižnímu turnaji ze série Ladies European Tour předcházel tradiční středeční Pro-Am turnaj, který se i v letošním ročníku stal příkladem unikátní golfové inkluze. Hrál se ve formátu Texas Scramble a v jednom z flightů se na start postavila a společně s velšskou profesionálkou Becky Brewerton o co nejlepší výsledek zabojovala trojice reprezentantů CZDGA – Pavel Bambousek, Miroslav Lidinský a Filip Rataj.

Stránky