Všechny články

Zlato a bronz na EDGA Algarve Open 2022

V portugalském Golf Pestana Vila Sol se ve dnech 24.-26. 11. 2023 odehrál tradiční EDGA Algarve Open, turnaj ze série EDGA Tour, na němž měli naši reprezentanti letošní poslední příležitost získat body do světového žebříčku WR4GD. Reprezentační tým CZDGA odcestoval ve složení: Pavel Bambousek, František Bican, Pavel Kamír, Václav Mráz, Filip Rataj, David Sellner, Pavel Truhlář, Milan Turek a Vladimír Zelenka. Na startovní listinu se zapsalo 74 paragolfistů z 16 zemí a díky příznivému počasí mohl celý turnaj proběhnout dle plánovaného programu – 1 jedno cvičné kolo a dvě kola soutěžní.

Turnajový kalendář 2023Přehled turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour 2023 a ostatních akcí naleznete níže. Termíny jsou přidávány průběžně po jejich zveřejnění a může ještě dojít k jejich změně.
 
13.-15.1.2023 EDGA Amendoeira O'Connor Amendoeira Golf Resort, Portugalsko
17.-19.1.2023 EDGA Amendoeira Faldo Amendoeira Golf Resort, Portugalsko
21.-22.1.2023 Golf New Zealand All Abilities Series Wellington

CZDGA Golf Tour 2022 - Terasy Ústí nad Labem

V sobotu 8. října 2022 přivítalo mlhavé ráno nad hřištěm Golfresort Terasy Ústí nad Labem paragolfisty, přátele i podporovatele asociace při letošním závěrečném turnaji českého poháru CZDGA Golf Tour 2022. Náročné technické hřiště bylo i přes nepřízeň počasí z předchozích dní ve skvělé kondici, druhou devítku rozzářilo barvami podzimní slunce a restaurace se výtečné postarala o vyhladovělé sportovce. Při společné hře zdravých a hendikepovaných nebyla nouze o legrační okamžiky a golfové míčky často mizely v korunách stromů, aby se poté k radosti hráčů nečekaně objevovaly zpět ve hře.

Sportovní den s Centrum Paraple

V úterý 4. října 2022 se reprezentanti CZDGA setkali s klienty centra Paraple ve Sport relax hotelu Na kopečku v Nových Zámcích u Křince. Během sportovního odpoledne představili paragolf jako sport, který boří bariéry a díky využití speciálního vertikalizačního vozíku umožňuje hru i paraplegikům. Zbyněk s Pavlem též zodpověděli řadu dotazů týkajících se tohoto krásného sportu a umožnili všem zájemcům si hru z paragolferu vyzkoušet.
 

Roadshow "Dny bez bariér" - Lipno nad Vltavou

V pátek 30. září 2022 se tým CZDGA zapojil do další prezentace sportu hendikepovaných, která se konala v Lipně nad Vltavou v rámci projektu „Dny bez barier“. Návštěvníci této Roadshow měli možnost vyzkoušet řadu sportovních disciplín a mezi nimi i paragolf, který se těšil velkému zájmu účastníků všech věkových kategorií. Děkujeme organizátorům za pozvání a možnost prezentace golfu jako sportu, který mohou zdraví i hendikepovaní provozovat bez rozdílu, a těšíme se na další společné akce.
 

CZDGA Golf Tour 2022 - Mnich

První podzimní sobota patřila předposlednímu turnaji letošního poháru CZDGA Golf Tour 2022. Skvělý den plný golfu, přátel a dobré nálady jsme tentokrát strávili v krásném prostředí jihočeského Golfresort Monachus, který nás sice ráno přivítal pouhými 4 °C, nicméně sluníčko nelenilo a brzy jsme mohli nadbytečné vrstvy na zbytek dne odložit. Spolu s našimi přáteli a partnery, kterým patří poděkování za veškerou podporu, bojovali paragolfisté o medaile ve třech stablefordových kategoriích a dvou vložených soutěžích.

Roadshow "Dny bez bariér" Jihlava

„Dny bez bariér“ je projekt, jehož cílem je vyšší zapojení osob se zdravotním postižením do společnosti prostřednictvím sportu a pohybových aktivit a potírání bariér mezi světem zdravých a zdravotně postižených. Do Roadshow, během níž mají návštěvníci možnost podívat se nebo si vyzkoušet, jak sportují hendikepovaní, se v Jihlavě v pátek 16. 9. 2022 aktivně zapojil i tým CZDGA. S využitím výukové sady SNAG zde odprezentoval paragolf jako jeden ze sportů, který mohou zdraví i hendikepovaní provozovat společně a umožnil všem zájemcům si paragolf vyzkoušet.

Trojnásobná medailová radost na EDGA Memorial Giovanni Nasi International

Další turnaj nabitého kalendáře EDGA Tour, kterého se čeští paragolfisté zúčastnili, se odehrál ve dnech 8.-10. září 2022 v italském Circolo Golf Torino- La Mandria. O body do žebříčku WR4GD tentokrát soupeřilo 59 hráčů z 13 zemí a Českou republiku reprezentoval tým ve složení: František Bican, Václav Mráz, Jan Procházka, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

Stříbrný úspěch Davida Sellnera na EDGA Madrid Disabled Open

Ve dnech 2.-4. 9. 2022 se ve španělském El Encin Golf Course odehrál další turnaj světového poháru paragolfistů – EDGA Madrid Disabled Open 2022. Mezi 79 startujícími se objevilo pouze jedno české jméno, ale rozhodně nezůstalo nepovšimnuto. David Sellner na svoji španělskou premiéru skvěle vyladil formu a dvě výborně odehraná soutěžní kola mu zajistila stříbrnou medaili v kategorii 5. Davidovi moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci českého paragolfu.

Klaus Mainberger vítězem Czech Disabled Open 2022

V Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 26.-28. 8. 2022 odehrálo Mezinárodní mistrovství ČR v golfu hendikepovaných – Czech Disabled Open 2022. Kromě kompletního reprezentačního týmu ČR přicestovali do dějiště šampionátu bojovat o body do světového žebříčku WR4GD reprezentanti Slovenska, Německa, Holandska, Finska, Turecka a Slovinska. Na celkový počet 65 hráčů doplnili startovní pole partneři a přátelé CZDGA, kteří si jako obvykle velmi užili hru ve společných flightech s paragolfisty. Celou akcí se nesla příjemná atmosféra pohody, fandění a vzájemného hecování.

Stránky