Všechny články

Czech Disabled Golf Masters 2022

Golf Resort Black Bridge hostil ve dnech 21.-23. 6. 2022 nejvýznamnější akci paragolfistů letošní sezóny na domácí půdě - Czech Disabled Golf Masters 2022. Na startovní listinu jedenáctého ročníku prestižního turnaje paragolfistů, který je součástí světového poháru EDGA TOUR, se zaregistrovalo téměř sedm desítek hráčů z jedenácti zemí včetně devíti hráčů z vertikalizačního vozíku – paragolferu. Kromě vítězství v jednotlivých kategoriích bojovali hráči ve dvou soutěžních kolech i o body do světového žebříčku WR4GD (World Ranking For Golfers With Disability).

Bronz pro český paragolf na European Nation's Cup for Golfers with Disability

V belgickém Koksijde Golf ter Hille se ve dnech 9.-11. 6. 2022 odehrálo Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných a českým paragolfistům se podařilo připsat na své konto další medailový úspěch. Své zastoupení měli jak v kategorii strokeplay (European Team Championship for Golfers with Disability), tak v kategorii stableford (European Nation's Cup for Golfers with Disability). Program mistrovství zahrnoval jedno cvičné a tři soutěžní kola, která se postupně odehrála ve formátech foursome, greensome a singles.

Slovak Disabled Open 2022

Historicky první Mezinárodní mistrovství Slovenska v golfu hendikepovaných se odehrálo ve dnech 23.- 25. 5. 2022 v RED OAK Golf Club Nitra a český paragolfový tým samozřejmě nemohl u takto významné sportovní akce chybět. Úvodní den patřil Pro-Am turnaji, kterého se kromě reprezentantů v paragolfu zúčastnili i partneři turnaje a spolu s hendikepovanými obešli hřiště ve společných flightech. Pro-Am turnaj se odehrál ve formátu Texas Scramble s vyrovnáním HCP a od počátku jej provázela velmi přátelská a pohodová atmosféra podpořená slunečným letním počasím.

CZDGA Golf Tour 2022 - Hluboká nad Vltavou

Zámecký Golf Resort Hluboká patří k tradičním zastávkám naší CZDGA Golf Tour a návštěvu jednoho z nejkrásnějších hřišť jsme nevynechali ani v sezóně letošní. V neděli 15. 5. 2022 jsme zde odehráli zahajovací turnaj nového ročníku českého poháru, na který se po dlouhé zimní pauze již všichni moc těšili. Ne zcela v souladu s pranostikami vážícími se k půli května panovalo teplé slunečné počasí a ideálních podmínek pro hru hráči beze zbytku využili. Pro umístění „na bedně“ bylo zapotřebí posbírat pěknou řádků stablefordových bodů a paragolfisté se opravdu činili.

24th Summer Deaflympics 2021

V brazilském Caxias do Sul se ve dnech 1.-15. 5. 2022 odehrály 24. letní deaflympijské hry, nejvýznamnější akce roku pro sportovce se sluchovým postižením. Původní termín her musel být kvůli pandemii Covid 19 o jeden rok přeložen. Česká republika měla poprvé v historii deaflympijských her zastoupení v golfovém turnaji a rovnou dvojnásobné.

ParaFest Ostrava

V ostravském Trojhalí Karolina se ve dnech 5.-7. 5. 2022 uskutečnil první ročník ParaFestu, festivalu pro širokou veřejnost, propojujícího svět handicapovaných se světem bez handicapu. Návštěvníkům nabídnul tři dny plné sportu, hudby, zábavy a dalšího doprovodného programu, jejichž cílem bylo zprostředkovat všem bez rozdílu společný zážitek a představit svět handicapovaných z různých oblastí každodenních aktivit. Stovky návštěvníků se zájmem využily příležitost zkusit mnoho různých sportovních disciplín, netradičně z pohledu hendikepovaných sportovců.

Soustředění reprezentace – nominační turnaj Kácov

Druhý nominační turnaj pro červnové Mistrovství Evropy odehrál reprezentační tým CZDGA v sobotu 23. 4. 2022. Hřiště, na kterém se v Belgii bude o cenné kovy bojovat, nabízí jen velmi málo jamek, na nichž nevstupuje do hry voda, a proto volba resortu tentokrát padla na Panorama Golf Resort a jeho nádhernou devítku River. Za doprovodu hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože ji hráči absolvovali dvakrát za sebou, a tak většina z nich dostala příležitost ujistit se o správnosti postupu při hraní z trestné oblasti či využití různých možností úlevy.

Soustředění reprezentace - nominační turnaj Zbraslav

V rámci přípravy na červnové Mistrovství Evropy absolvoval reprezentační tým CZDGA první ze dvou nominačních turnajů. Pod dohledem hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože odehráli paragolfisté v neděli 17.4.2022 18 jamek v Prague City Golf a mnozí svými výkony trenéra potěšili, když mu předvedli, jak zvládnou zimní vylepšení hry přenést z rohožek i na hřiště. Děkujeme všem za účast a nasazení, další měření sil čeká reprezentaci následující sobotu v Panorama Golf Resort.
 

Soustředění reprezentace - březen 2022

Naši zimní přípravu jsme zakončili dvoudenním soustředěním reprezentace, které se uskutečnilo 25. a 26. 3 2022 v Golfcentru Čechie. Po oba dny panovalo teplé slunečné počasí a mohli jsme tak plně využít veškeré možnosti venkovního drivingu. S ohledem na blížící se nominaci na týmové Mistrovství Evropy absolvovali hráči podrobné testování celé škály golfových úderů od patování přes chip, příhry z kratších i delších vzdáleností až po drive. Vše ostřížím zrakem sledoval a body za dosažení požadovaných cílů uděloval hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož.

Golfová akademie ZŠ Starostrašnická

Projekt Golf bez bariér cílí na hráče všech výkonnostních úrovní. Pro úplné začátečníky je výborným prostředkem k seznámení se základními golfovými údery systém SNAG, který kromě zábavy zároveň skvěle trénuje rovnováhu, vizuální vnímání a koordinaci, a je proto často využíván i v různých rehabilitačních a terapeutických zařízeních. Radost ze hry pravidelně přináší i nadšeným žákům naší golfové akademie v ZŠ speciální Starostrašnická v Praze.
 

Stránky