Všechny články

Zimní soustředění - leden 2022

V sobotu 15. 1. 2022 proběhlo další zimní soustředění pod vedením hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože a tentokrát se míčky proletěly nejen pod střechou, ale několik otužilců neodolalo lákavým slunečním paprskům a provětralo golfové náčiní i na venkovním drivingu Golfcentra Hotelu Čechie. Blok individuální přípravy následně doplnila odpolední společná hra na simulátorech. Kromě řady dalších turnajů, jejichž termíny pomalu plní kalendář, čeká v letošní sezóně naši reprezentaci obhajoba titulu na týmovém ME v Belgii, a tak se poctivá zimní příprava jistě neztratí.

Večer českého golfu 2021

Na 26. ročníku Večera českého golfu, který v sobotu 18. 12. 2021 odvysílal kanál Golf Channel, byli vyhlášeni nejlepší čeští golfisté za rok 2021. Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných převzal z rukou viceprezidenta CZDGA Aleše Süssera velký talent českého paragolfu Jan Procházka, který svého největšího úspěchu letošní sezóny dosáhnul v září v nizozemském Golf Club BurgGolf Purmerend. Zde se mu podařilo zvítězit na turnaji světového poháru EDGA President Cup a stát se tak Mistrem Evropy v kategorii stableford na příští dva roky.

Zimní soustředění - prosinec 2021 podruhé

Naposledy v letošním roce jsme se sešli ke společnému tréninku v sobotu 18.12.2021. Opět v zázemí Golfcentra Hotelu Čechie, opět pod vedením hlavního trenéra reprezentace Pavel Ambrože – nevyčerpatelné studnice energie a skvělých fungujících rad. Velký dík Pavlovi i všem zúčastněným za další velmi vydařený den, plný radosti ze hry, pokroků, objevování nových možností a posouvání hranic. Před námi je krátká sváteční pauza a v lednu do toho jdeme opět naplno!
 

Zimní soustředění - prosinec 2021

V sobotu 11.12.2021 jsme se opět sešli pod střechou Golfcentra Hotelu Čechie k dalšímu soustředění zimní přípravy. Trajektorii stovek odpálených míčků opět bedlivě kontroloval a cennými radami korigoval hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož, kterému patří velký dík za jeho péči. Skvělá nálada provázela celý den a většina vytrvalců opouštěla sportoviště až 2 hodiny po oficiálním ukončení akce. Děkujeme též Golfcentru Hotelu Čechie za podporu projektu Golf bez bariér a těšíme se na setkání příští.
 

Zimní soustředění – listopad 2021 podruhé

Poslední listopadové páteční odpoledne a sobota patřily v Golfcentru Hotelu Čechie opět paragolfistům, kteří se zde sešli k dalším tréninkům zimní přípravy. Za obrovské nasazení i tentokrát děkujeme hlavnímu trenérovi reprezentace Pavlovi Ambrožovi, který se hráčům po oba dny intenzivně věnoval a posunul je opět o další krůčky dál v jejich práci na vylepšení hry.
 

Turnajový kalendář 2022


Přehled turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour 2022 a ostatních akcí naleznete níže. Kalendář se pomalu začíná plnit, další termíny budou přidávány průběžně po jejich zveřejnění. 
 
Termín Turnaj
12.-14.2.2022 EDGA Vilamoura Open, Dom Pedro Pinhal Golf Course, Portugalsko
12.-13.2.2022

Úspěšný závěr sezóny – zlato a bronz na EDGA Algarve Open 2021

Poslední letošní zahraniční výjezd na turnaj světového poháru se českým paragolfistům skvěle vydařil. Tradiční listopadový turnaj EDGA Algarve Open & EDGA Women´s Cup se odehrál ve dnech 18.-20.11.2021 a bojovat o body do světového žebříčku WR4GD se do portugalského Pestana Vila Sol Golf & Resort Hotel – Vilamoura sjelo celkem 64 hráčů z 12 zemí. Za Českou republiku nastoupilo na start 11 hráčů. Seznámení s obtížným hřištěm, na němž do hry kromě úzkých fervejí významně zasahují i četné borovice, proběhlo ve cvičném kole za příjemného téměř letního počasí.

Zimní soustředění reprezentace – listopad 2021

V sobotu 6. 11. 2021 jsme se po dlouhé pauze vrátili do Golfcentra Hotelu Čechie a uspořádali zde první z letošní série zimních soustředění. Trénink proběhnul pod vedením hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože, který s jednotlivými hráči zanalyzoval uplynulou sezónu a společně stanovili cíle a možnosti vylepšení hry, na nichž budou paragolfisté v průběhu zimní přípravy pracovat. Kromě víkendových soustředění reprezentace se dočasně do tepla přesuneme i s našimi pravidelnými středečními tréninky, které dosud probíhaly v partnerském resortu GC Hodkovičky.

Každý stable pomáhá

Během celé letošní sezóny probíhala na golfových hřištích série turnajů Players Private Charity Tour, v jejímž rámci hráči přispívali za každý uhraný stablefordový bod určitou částkou na podporu paragolfistů. Celkový výtěžek ve výši 41.000 Kč bude využit jako příspěvek na pořízení vertikalizačního vozíku, který je nezbytnou pomůckou umožňující hru paraplegikům. Velké poděkovaní patří zejména hlavnímu partnerovi, a to společnosti Metrostav, a všem dalším partnerům, kteří za každý stable přispívali v průběhu celé tour. Děkujeme!
 

CZDGA Golf Tour 2021 - Darovanský Dvůr

Téměř pět desítek hráčů si nenechalo ujít závěrečný turnaj českého poháru CZDGA Golf Tour 2021, který jsme odehráli v neděli 31. 10. 2021 v Golf Resort Darovanský Dvůr. Počasí nám velmi přálo, a i když jsme uzavírali turnajovou sezónu později než obvykle, užili jsme si krásný slunný den na skvělém hřišti s velmi rychlými greeny. Kombinace devítek Svatá Anna – Jezírka je mnohým „skalním“ členům velmi dobře známá, jelikož resort funguje jako partnerské hřiště paragolfistů již řadu let a proběhlo zde již několik klání domácích i mezinárodních.

Stránky