Všechny články

Golf bez bariér naděluje

Díky projektu Golf bez bariér jsme v pátek 20. 1. 2023 mohli předat dětem ze ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Českých Budějovicích ještě jeden povánoční dárek. Hráči zdejší akademie si s nadšením rozbalili a ihned otestovali své nové golfové vybavení. Přejeme dětem, ať jim přinese spoustu radosti a sportovních zážitků.
 

Stříbrná radost na EDGA Amendoeira Faldo

V portugalském Amendoeira Golf Resort se ve dnech 17.-19. 1. 2023 odehrál druhý turnaj EDGA Tour - EDGA Amendoeira Faldo. Soutěžním kolům jako obvykle předcházelo kolo cvičné, v němž se čtveřice reprezentantů Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka seznámila s krásným a náročným hřištěm. Zvlněné jamky s komplikovanými bunkry zakomponované do terénu tvořeného skalami vyžadují přesnou hru a odměňují nádhernými výhledy na okolní kopce.

Sezóna zahájena zlatem na EDGA Amendoeira O'Connor

Prvním turnajem odstartoval letošní ročník EDGA Tour, který paragolfistům opět nabídne několik desítek turnajů, na nichž bude možno sbírat body do světového žebříčku WR4GD. Dějištěm EDGA Amendoeira O'Connor se ve dnech 13.-15. 1. 2023 stal Amendoeira Golf Resort v Portugalsku. České barvy vyrazila hájit pětice reprezentantů: Vlastimil Hebelka, Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

Večer českého golfu 2022

Na 27. ročníku Večera českého golfu, který mohli v přímém přenosu sledovat i diváci českého kanálu Golf Channel, byli v sobotu 17. 12. 2022 vyhlášeni nejlepší čeští golfisté za rok 2022. Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných převzal z rukou viceprezidenta CZDGA Aleše Süssera talentovaný a cílevědomý junior Filip Rataj, který v letošní úspěšné sezóně dosáhnul na nejvyšší příčku na Mezinárodním mistrovství ČR v golfu hendikepovaných, zlato vybojoval i na Mezinárodním mistrovství Slovenska a z bronzu se radoval na turnaji světového poháru Czech Disabled Golf Masters.

SNAG golfová akademie Jihlava

S velkou radostí vítáme do našeho programu Golf bez bariér žáky ZŠ speciální a Praktické školy Jihlava, pro něž byla nově otevřena další z našich golfových akademií, které využívají výukový systém SNAG. Tento systém je souborem herních a výukových pomůcek z plastu a textilu, které lze využít jak venku, tak v místnosti, a snadným a zábavným způsobem učí základy golfu a pokročilejším umožňuje plynulý přechod ke hře skutečnými golfovými holemi a míčky.

Zlato a bronz na EDGA Algarve Open 2022

V portugalském Golf Pestana Vila Sol se ve dnech 24.-26. 11. 2023 odehrál tradiční EDGA Algarve Open, turnaj ze série EDGA Tour, na němž měli naši reprezentanti letošní poslední příležitost získat body do světového žebříčku WR4GD. Reprezentační tým CZDGA odcestoval ve složení: Pavel Bambousek, František Bican, Pavel Kamír, Václav Mráz, Filip Rataj, David Sellner, Pavel Truhlář, Milan Turek a Vladimír Zelenka. Na startovní listinu se zapsalo 74 paragolfistů z 16 zemí a díky příznivému počasí mohl celý turnaj proběhnout dle plánovaného programu – 1 jedno cvičné kolo a dvě kola soutěžní.

Turnajový kalendář 2023Přehled turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour 2023 a ostatních akcí naleznete níže. Termíny jsou přidávány průběžně po jejich zveřejnění a může ještě dojít k jejich změně.
 
12.-14.1.2023 G4D Tour Hero Cup Abu Dhabi Golf Club, SAE
13.-15.1.2023 EDGA Amendoeira O'Connor Amendoeira Golf Resort, Portugalsko
17.-19.1.2023 EDGA Amendoeira Faldo

CZDGA Golf Tour 2022 - Terasy Ústí nad Labem

V sobotu 8. října 2022 přivítalo mlhavé ráno nad hřištěm Golfresort Terasy Ústí nad Labem paragolfisty, přátele i podporovatele asociace při letošním závěrečném turnaji českého poháru CZDGA Golf Tour 2022. Náročné technické hřiště bylo i přes nepřízeň počasí z předchozích dní ve skvělé kondici, druhou devítku rozzářilo barvami podzimní slunce a restaurace se výtečné postarala o vyhladovělé sportovce. Při společné hře zdravých a hendikepovaných nebyla nouze o legrační okamžiky a golfové míčky často mizely v korunách stromů, aby se poté k radosti hráčů nečekaně objevovaly zpět ve hře.

Sportovní den s Centrum Paraple

V úterý 4. října 2022 se reprezentanti CZDGA setkali s klienty centra Paraple ve Sport relax hotelu Na kopečku v Nových Zámcích u Křince. Během sportovního odpoledne představili paragolf jako sport, který boří bariéry a díky využití speciálního vertikalizačního vozíku umožňuje hru i paraplegikům. Zbyněk s Pavlem též zodpověděli řadu dotazů týkajících se tohoto krásného sportu a umožnili všem zájemcům si hru z paragolferu vyzkoušet.
 

Stránky