Akce

Sportovní den Paralympijské výzvy Merklín

V úterý 20. června se naši reprezentanti Pavel Bambousek a Zbyněk Kotek opět zapojili do Sportovního dne Paralympijské výzvy, se kterým tentokrát zavítali na fotbalový stadion TJ Sokol Merklín. V rámci projektu Sazka Olympijský víceboj se představili dětem ze základní školy v Merklíně a společně jim předvedli něco ze svého golfového umění. S využitím výukové sady SNAG si pak základní golfové údery mohl vyzkoušet každý zájemce o hru. Sportovně-vzdělávacího dopoledne se zúčastnilo více než 70 dětí a užily si jej opravdu naplno.

Předprázdninový SNAG turnaj

S blížícím se koncem školního roku jsme pro děti ze Speciální školy v Českých Budějovicích uspořádali turnaj v SNAG golfu. Společně jsme si užili krásné sportovní odpoledne a děti si s velkým zápalem zasoutěžily o medaile. Gratulujeme k parádním výkonům a přejeme všem hráčům zdejší golfové akademie vydařené prázdniny.
 
 

Golf bez bariér naděluje

Díky projektu Golf bez bariér jsme v pátek 20. 1. 2023 mohli předat dětem ze ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Českých Budějovicích ještě jeden povánoční dárek. Hráči zdejší akademie si s nadšením rozbalili a ihned otestovali své nové golfové vybavení. Přejeme dětem, ať jim přinese spoustu radosti a sportovních zážitků.
 

SNAG golfová akademie Jihlava

S velkou radostí vítáme do našeho programu Golf bez bariér žáky ZŠ speciální a Praktické školy Jihlava, pro něž byla nově otevřena další z našich golfových akademií, které využívají výukový systém SNAG. Tento systém je souborem herních a výukových pomůcek z plastu a textilu, které lze využít jak venku, tak v místnosti, a snadným a zábavným způsobem učí základy golfu a pokročilejším umožňuje plynulý přechod ke hře skutečnými golfovými holemi a míčky.

Sportovní den s Centrum Paraple

V úterý 4. října 2022 se reprezentanti CZDGA setkali s klienty centra Paraple ve Sport relax hotelu Na kopečku v Nových Zámcích u Křince. Během sportovního odpoledne představili paragolf jako sport, který boří bariéry a díky využití speciálního vertikalizačního vozíku umožňuje hru i paraplegikům. Zbyněk s Pavlem též zodpověděli řadu dotazů týkajících se tohoto krásného sportu a umožnili všem zájemcům si hru z paragolferu vyzkoušet.
 

Roadshow "Dny bez bariér" - Lipno nad Vltavou

V pátek 30. září 2022 se tým CZDGA zapojil do další prezentace sportu hendikepovaných, která se konala v Lipně nad Vltavou v rámci projektu „Dny bez barier“. Návštěvníci této Roadshow měli možnost vyzkoušet řadu sportovních disciplín a mezi nimi i paragolf, který se těšil velkému zájmu účastníků všech věkových kategorií. Děkujeme organizátorům za pozvání a možnost prezentace golfu jako sportu, který mohou zdraví i hendikepovaní provozovat bez rozdílu, a těšíme se na další společné akce.
 

Roadshow "Dny bez bariér" Jihlava

„Dny bez bariér“ je projekt, jehož cílem je vyšší zapojení osob se zdravotním postižením do společnosti prostřednictvím sportu a pohybových aktivit a potírání bariér mezi světem zdravých a zdravotně postižených. Do Roadshow, během níž mají návštěvníci možnost podívat se nebo si vyzkoušet, jak sportují hendikepovaní, se v Jihlavě v pátek 16. 9. 2022 aktivně zapojil i tým CZDGA. S využitím výukové sady SNAG zde odprezentoval paragolf jako jeden ze sportů, který mohou zdraví i hendikepovaní provozovat společně a umožnil všem zájemcům si paragolf vyzkoušet.

ParaFest Ostrava

V ostravském Trojhalí Karolina se ve dnech 5.-7. 5. 2022 uskutečnil první ročník ParaFestu, festivalu pro širokou veřejnost, propojujícího svět handicapovaných se světem bez handicapu. Návštěvníkům nabídnul tři dny plné sportu, hudby, zábavy a dalšího doprovodného programu, jejichž cílem bylo zprostředkovat všem bez rozdílu společný zážitek a představit svět handicapovaných z různých oblastí každodenních aktivit. Stovky návštěvníků se zájmem využily příležitost zkusit mnoho různých sportovních disciplín, netradičně z pohledu hendikepovaných sportovců.

Soustředění reprezentace - březen 2022

Naši zimní přípravu jsme zakončili dvoudenním soustředěním reprezentace, které se uskutečnilo 25. a 26. 3 2022 v Golfcentru Čechie. Po oba dny panovalo teplé slunečné počasí a mohli jsme tak plně využít veškeré možnosti venkovního drivingu. S ohledem na blížící se nominaci na týmové Mistrovství Evropy absolvovali hráči podrobné testování celé škály golfových úderů od patování přes chip, příhry z kratších i delších vzdáleností až po drive. Vše ostřížím zrakem sledoval a body za dosažení požadovaných cílů uděloval hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož.

Golfová akademie ZŠ Starostrašnická

Projekt Golf bez bariér cílí na hráče všech výkonnostních úrovní. Pro úplné začátečníky je výborným prostředkem k seznámení se základními golfovými údery systém SNAG, který kromě zábavy zároveň skvěle trénuje rovnováhu, vizuální vnímání a koordinaci, a je proto často využíván i v různých rehabilitačních a terapeutických zařízeních. Radost ze hry pravidelně přináší i nadšeným žákům naší golfové akademie v ZŠ speciální Starostrašnická v Praze.
 

Stránky