Akce

Golf bez bariér naděluje

Díky projektu Golf bez bariér jsme v pátek 20. 1. 2023 mohli předat dětem ze ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Českých Budějovicích ještě jeden povánoční dárek. Hráči zdejší akademie si s nadšením rozbalili a ihned otestovali své nové golfové vybavení. Přejeme dětem, ať jim přinese spoustu radosti a sportovních zážitků.
 

SNAG golfová akademie Jihlava

S velkou radostí vítáme do našeho programu Golf bez bariér žáky ZŠ speciální a Praktické školy Jihlava, pro něž byla nově otevřena další z našich golfových akademií, které využívají výukový systém SNAG. Tento systém je souborem herních a výukových pomůcek z plastu a textilu, které lze využít jak venku, tak v místnosti, a snadným a zábavným způsobem učí základy golfu a pokročilejším umožňuje plynulý přechod ke hře skutečnými golfovými holemi a míčky.

Sportovní den s Centrum Paraple

V úterý 4. října 2022 se reprezentanti CZDGA setkali s klienty centra Paraple ve Sport relax hotelu Na kopečku v Nových Zámcích u Křince. Během sportovního odpoledne představili paragolf jako sport, který boří bariéry a díky využití speciálního vertikalizačního vozíku umožňuje hru i paraplegikům. Zbyněk s Pavlem též zodpověděli řadu dotazů týkajících se tohoto krásného sportu a umožnili všem zájemcům si hru z paragolferu vyzkoušet.
 

Roadshow "Dny bez bariér" - Lipno nad Vltavou

V pátek 30. září 2022 se tým CZDGA zapojil do další prezentace sportu hendikepovaných, která se konala v Lipně nad Vltavou v rámci projektu „Dny bez barier“. Návštěvníci této Roadshow měli možnost vyzkoušet řadu sportovních disciplín a mezi nimi i paragolf, který se těšil velkému zájmu účastníků všech věkových kategorií. Děkujeme organizátorům za pozvání a možnost prezentace golfu jako sportu, který mohou zdraví i hendikepovaní provozovat bez rozdílu, a těšíme se na další společné akce.
 

Roadshow "Dny bez bariér" Jihlava

„Dny bez bariér“ je projekt, jehož cílem je vyšší zapojení osob se zdravotním postižením do společnosti prostřednictvím sportu a pohybových aktivit a potírání bariér mezi světem zdravých a zdravotně postižených. Do Roadshow, během níž mají návštěvníci možnost podívat se nebo si vyzkoušet, jak sportují hendikepovaní, se v Jihlavě v pátek 16. 9. 2022 aktivně zapojil i tým CZDGA. S využitím výukové sady SNAG zde odprezentoval paragolf jako jeden ze sportů, který mohou zdraví i hendikepovaní provozovat společně a umožnil všem zájemcům si paragolf vyzkoušet.

ParaFest Ostrava

V ostravském Trojhalí Karolina se ve dnech 5.-7. 5. 2022 uskutečnil první ročník ParaFestu, festivalu pro širokou veřejnost, propojujícího svět handicapovaných se světem bez handicapu. Návštěvníkům nabídnul tři dny plné sportu, hudby, zábavy a dalšího doprovodného programu, jejichž cílem bylo zprostředkovat všem bez rozdílu společný zážitek a představit svět handicapovaných z různých oblastí každodenních aktivit. Stovky návštěvníků se zájmem využily příležitost zkusit mnoho různých sportovních disciplín, netradičně z pohledu hendikepovaných sportovců.

Soustředění reprezentace - březen 2022

Naši zimní přípravu jsme zakončili dvoudenním soustředěním reprezentace, které se uskutečnilo 25. a 26. 3 2022 v Golfcentru Čechie. Po oba dny panovalo teplé slunečné počasí a mohli jsme tak plně využít veškeré možnosti venkovního drivingu. S ohledem na blížící se nominaci na týmové Mistrovství Evropy absolvovali hráči podrobné testování celé škály golfových úderů od patování přes chip, příhry z kratších i delších vzdáleností až po drive. Vše ostřížím zrakem sledoval a body za dosažení požadovaných cílů uděloval hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož.

Golfová akademie ZŠ Starostrašnická

Projekt Golf bez bariér cílí na hráče všech výkonnostních úrovní. Pro úplné začátečníky je výborným prostředkem k seznámení se základními golfovými údery systém SNAG, který kromě zábavy zároveň skvěle trénuje rovnováhu, vizuální vnímání a koordinaci, a je proto často využíván i v různých rehabilitačních a terapeutických zařízeních. Radost ze hry pravidelně přináší i nadšeným žákům naší golfové akademie v ZŠ speciální Starostrašnická v Praze.
 

Zimní soustředění - březen 2022

Teploty příjemně stoupají, hřiště se postupně otevírají a zimní příprava hráčů CZDGA v Golfcentru Čechie míří do finále. Předposlední společný trénink proběhnul v sobotu 19.3.2022, opět pod taktovkou hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože. Báječná atmosféra, další stovky odpálených míčků, obdivuhodné nasazení všech zúčastněných a neoddiskutovatelné pokroky. Těšíme se na novou sezónu a děkujeme za příležitosti, které nám projekt Golf bez bariér přináší.
 

Zimní soustředění - únor 2022 podruhé

Čeští paragolfisté finišují se zimní přípravou. V sobotu 26.2.2022 jsme se v Golfcentru Čechie sešli k dalšímu soustředění a celodenní akce se opět těšila velkému zájmu hráčů. Všichni se snaží na novou sezónu připravit co nejlépe a v jejich úsilí je i tentokrát maximálně podpořil hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož. Patří mu velký dík za jeho obětavost, stejně tak jako Golfcentru Čechie, které hendikepovaným hráčům poskytuje skvělé zázemí, jež pravidelně využívají nejen pro hromadné akce, ale v mezidobí hojně i pro tréninky individuální.
 

Stránky