Akce

Zimní soustředění – listopad 2021 podruhé

Poslední listopadové páteční odpoledne a sobota patřily v Golfcentru Hotelu Čechie opět paragolfistům, kteří se zde sešli k dalším tréninkům zimní přípravy. Za obrovské nasazení i tentokrát děkujeme hlavnímu trenérovi reprezentace Pavlovi Ambrožovi, který se hráčům po oba dny intenzivně věnoval a posunul je opět o další krůčky dál v jejich práci na vylepšení hry.
 

Zimní soustředění reprezentace – listopad 2021

V sobotu 6. 11. 2021 jsme se po dlouhé pauze vrátili do Golfcentra Hotelu Čechie a uspořádali zde první z letošní série zimních soustředění. Trénink proběhnul pod vedením hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože, který s jednotlivými hráči zanalyzoval uplynulou sezónu a společně stanovili cíle a možnosti vylepšení hry, na nichž budou paragolfisté v průběhu zimní přípravy pracovat. Kromě víkendových soustředění reprezentace se dočasně do tepla přesuneme i s našimi pravidelnými středečními tréninky, které dosud probíhaly v partnerském resortu GC Hodkovičky.

Každý stable pomáhá

Během celé letošní sezóny probíhala na golfových hřištích série turnajů Players Private Charity Tour, v jejímž rámci hráči přispívali za každý uhraný stablefordový bod určitou částkou na podporu paragolfistů. Celkový výtěžek ve výši 41.000 Kč bude využit jako příspěvek na pořízení vertikalizačního vozíku, který je nezbytnou pomůckou umožňující hru paraplegikům. Velké poděkovaní patří zejména hlavnímu partnerovi, a to společnosti Metrostav, a všem dalším partnerům, kteří za každý stable přispívali v průběhu celé tour. Děkujeme!
 

Emil Open 2021

Tým CZDGA se v Brně zúčastnil letních evropských her handicapované mládeže EMIL OPEN 2021, kde dostal možnost odprezentovat paragolf a nabídnul možnost vyzkoušet hru za využití sady SNAG, která snadným a zábavným způsob umožňuje výuku základů golfu a pokročilejším pak umožňuje plynulý přechod ke hře skutečnými golfovými holemi a míčky. Na EMIL OPEN dorazilo do Brna více než pět set sportovců z několika zemí. Děkujeme pořadatelům za opětovné pozvání na akci a gratulujeme všem zúčastněným ke krásným výkonům.
 

BOUKAL s.r.o. podporuje hendikepované sportovce

Děkujeme mnohokrát firmě BOUKAL s.r.o. za zapůjčení vozu Ford Tourneo Custom, který bude sloužit jako první oficiální podpůrný vůz pro zajištění golfových akademií probíhajících na speciálních školách pro děti a mládež s tělesným či zdravotním postižením. CZDGA si této významné podpory sportovní aktivity hendikepovaných velice váží.

Sportovní den Olešovice

Ve středu 9.9.2020 se v Praktické a Speciální ZŠ Olešovice konal sportovní den – Paralympijská výzva.
Této akce se zúčastnil též zástupce CZDGA Zbyněk Kotek, s jehož pomocí si děti mohly otestovat, jak dokážou zvládnout své první golfové údery. Dařilo se jim náramně a my děkujeme všem pořadatelům, učitelům i dětem za krásně strávené sportovní dopoledne.

Fotogalerie zde:
 https://photos.app.goo.gl/WgFyzmng9HENwppg6
 

Golf bez bariér - Malvazinky

V posledním srpnovém týdnu se v rámci projektu Golf bez bariér uskutečnilo setkání klientů rehabilitační kliniky Malvazinky s reprezentantem CZDGA Zbyňkem Kotkem a profesionálním trenérem Otakarem Marešem. V tréninkovém centru Hodkovičky si pod jejich vedením si vyzkoušeli základní golfové údery a stejně jako mnozí před nimi se přesvědčili, že golf je možné hrát i se zdravotním handicapem. Setkání provázela dobrá nálada a v hráčích se i přes různá omezení nezapřela bojovnost a soutěživost.

Seminář golfových pravidel

V pondělí 22.6. odstartovala série Pravidlových seminářů pro výkonnostní reprezentanty a pokročilé hráče CZDGA pod vedením profesionálního rozhodčího Ladies European Tour Michaela Jona. Účastníci premiérového setkání Zbyněk Kotek, Pavel Bambousek a Miroslav Lidinský řešili během hry různé modelové herní situace a také pravidlové "pasti" na jednotlivých jamkách. „Tenhle herní seminář všem hráčům opravdu hodně pomůže, a navíc právě tady budeme bojovat v říjnu o co nejlepší umístění na Czech Disabled Golf Masters, který je součástí Světového poháru" komentoval Zbyněk Kotek.

Golf bez bariér s Nikolkou

Ve středu 27.5.2020 jsme se v Golf Resortu Olomouc v rámci projektu Golf bez bariér setkali s Nikolkou.

Nikolka je i přes svůj zdravotní handicap velký sportovec. Jezdí na handbike, lyžuje na monoski,
trénuje atletiku. Dnes si pod vedením reprezentantů CZDGA poprvé vyzkoušela pár odpalů z vertikalizačního vozíku. Bohužel se ukázalo že paragolfer není pro mladší děti vhodný, ale až Nikolka o pár centimetrů doroste, třeba se ke golfu vrátí.  Děkujeme Golfovému Resortu Olomouc za spolupráci a zapůjčení holí.
 

Hrajeme a pomáháme

O zážitky ze společné hry se Stanislavem Matušem a Radkem Bejblem se s námi podělil reprezentant v paragolfu Stanislav Jirásek, který se zapojil do společného charitativního projektu ČGF a Asociace golfových hřišť ve spolupráci se společností Tee Time SE „Hrajeme a pomáháme“, jehož výtěžek je určen Fondu pomoci zdravotní péči Charity ČR:

Stránky