Turnaje

CZDGA Golf Tour 2022 - Mnich

První podzimní sobota patřila předposlednímu turnaji letošního poháru CZDGA Golf Tour 2022. Skvělý den plný golfu, přátel a dobré nálady jsme tentokrát strávili v krásném prostředí jihočeského Golfresort Monachus, který nás sice ráno přivítal pouhými 4 °C, nicméně sluníčko nelenilo a brzy jsme mohli nadbytečné vrstvy na zbytek dne odložit. Spolu s našimi přáteli a partnery, kterým patří poděkování za veškerou podporu, bojovali paragolfisté o medaile ve třech stablefordových kategoriích a dvou vložených soutěžích.

Trojnásobná medailová radost na EDGA Memorial Giovanni Nasi International

Další turnaj nabitého kalendáře EDGA Tour, kterého se čeští paragolfisté zúčastnili, se odehrál ve dnech 8.-10. září 2022 v italském Circolo Golf Torino- La Mandria. O body do žebříčku WR4GD tentokrát soupeřilo 59 hráčů z 13 zemí a Českou republiku reprezentoval tým ve složení: František Bican, Václav Mráz, Jan Procházka, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

Stříbrný úspěch Davida Sellnera na EDGA Madrid Disabled Open

Ve dnech 2.-4. 9. 2022 se ve španělském El Encin Golf Course odehrál další turnaj světového poháru paragolfistů – EDGA Madrid Disabled Open 2022. Mezi 79 startujícími se objevilo pouze jedno české jméno, ale rozhodně nezůstalo nepovšimnuto. David Sellner na svoji španělskou premiéru skvěle vyladil formu a dvě výborně odehraná soutěžní kola mu zajistila stříbrnou medaili v kategorii 5. Davidovi moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci českého paragolfu.

Klaus Mainberger vítězem Czech Disabled Open 2022

V Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 26.-28. 8. 2022 odehrálo Mezinárodní mistrovství ČR v golfu hendikepovaných – Czech Disabled Open 2022. Kromě kompletního reprezentačního týmu ČR přicestovali do dějiště šampionátu bojovat o body do světového žebříčku WR4GD reprezentanti Slovenska, Německa, Holandska, Finska, Turecka a Slovinska. Na celkový počet 65 hráčů doplnili startovní pole partneři a přátelé CZDGA, kteří si jako obvykle velmi užili hru ve společných flightech s paragolfisty. Celou akcí se nesla příjemná atmosféra pohody, fandění a vzájemného hecování.

CZDGA Golf Tour 2022 - Alfrédov

Série turnajů českého poháru CZDGA Golf Tour 2022 pokračovala v sobotu 13. 8. 2022 dalším kláním. Tentokrát se paragolfisté pokoušeli uhrát co nejvíce bodů do celoročního hodnocení v malebném západočeském Alfrédov – golf & wellness resort. Soutěžilo se tradičně ve třech kategoriích, jako obvykle ve společných flightech s přáteli a partnery asociace. Poprvé si zde atmosféru soutěžního golfu vyzkoušel Roman, který nedávno rozšířil naše řady hráčů z paragolferu a odehrál v Alfrédově své první turnajové jamky.

Golf pro Paraple 2022

Dvanáctý ročník charitativní akce Golf pro Paraple se uskutečnil ve dnech 11.-12. srpna 2022 v Golf & Spa Resort Cihelny a hráči CZDGA ani letos nechyběli na startovní listině, která čítala na 100 hráčů. V předvečer charitativního turnaje proběhla společenská část programu s tradiční tombolou a aukcí, jejíž výtěžek byl věnován ve prospěch Centra Paraple, které poskytuje všestrannou pomoc lidem po poškození míchy. Děkujeme, že jsme opět mohli být součástí této skvělé akce.
 

Úspěch českého paragolfu na EDGA International Bavarian Championships for Golfers with Disability

Další medailový zisk na turnaji světového poháru si připsali čeští paragolfisté o uplynulém víkendu. V Golfclub Kitzingen se ve dnech 29.-31. 7. 2022 odehrálo Mezinárodní Mistrovství Bavorska v golfu hendikepovaných, kterého se zúčastnilo sedm desítek hráčů z 12 zemí. Český paragolfový tým odcestoval do dějiště bojů o body do světového žebříčku WR4GD ve složení Pavel Bambousek, František Bican, Vlastimil Hebelka, Jakub Kovařík, Jan Procházka, Filip Rataj, David Sellner, Ivan Strakoš, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

CZDGA Golf Tour 2022 - Mstětice

Velkému zájmu hráčů se těšil další turnaj série českého poháru CZDGA Golf Tour 2022, který se odehrál v sobotu 23. 7. 2022 v Golf Club Mstětice. Paragolfisté spolu s přáteli a podporovateli CZDGA poměřili své golfové dovednosti ve třech stablefordových kategoriích, a kromě nástrah náročného hřiště je čekala i výzva v podobě hodinového přerušení kvůli bouřce s krupobitím. Nejlépe se tentokrát s podmínkami popasovali a zlaté medaile ve svých kategoriích vybojovali Štěpánka Fiedlerová, František Bican a Filip Dočkálek.

EDGA Dutch Open 2022

Termín tradičního turnaje světového poháru EDGA Dutch Open připadnul letos na 6.-8.7.2022 a dějištěm se tentokrát stal Leeuwenbergh GC v Haagu. Český paragolf na tomto turnaji reprezentoval junior Filip Rataj a vyrovnaným výkonem v obou soutěžních kolech si zajistil 9. místo ve své kategorii Strokeplay Nett HCP:7,5 – 18,4. Nejen své domácí fanoušky potěšil reprezentant Slovenska Jaroslav Šalaváry, který v play-off vybojoval vítězství v kategorii Strokeplay Gross.

 

Czech Disabled Golf Masters 2022

Golf Resort Black Bridge hostil ve dnech 21.-23. 6. 2022 nejvýznamnější akci paragolfistů letošní sezóny na domácí půdě - Czech Disabled Golf Masters 2022. Na startovní listinu jedenáctého ročníku prestižního turnaje paragolfistů, který je součástí světového poháru EDGA TOUR, se zaregistrovalo téměř sedm desítek hráčů z jedenácti zemí včetně devíti hráčů z vertikalizačního vozíku – paragolferu. Kromě vítězství v jednotlivých kategoriích bojovali hráči ve dvou soutěžních kolech i o body do světového žebříčku WR4GD (World Ranking For Golfers With Disability).

Stránky