Turnaje

HOLE IN ONE!!! na CZDGA Golf Tour Black Bridge

Horký letní den plný skvělého golfu na špičkovém hřišti Golf Resort Black Bridge a radost z opětovného setkání s přáteli, taková byla středa 1. 7. 2020, kdy jsme odehráli další turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2020. Svými fantastickými výkony k jeho nezapomenutelnosti velmi významně přispěli naši milí hosté, Milan Gulaš, který na jamce č. 10 zahrál ze 130m HOLE IN ONE a Jan Železný, kterému se povedl parádní chip-in z 60 metrů. GRATULUJEME!!!

CZDGA Golf Tour 2020 - Ústí nad Labem

V Golf Resort Ústí nad Labem se v sobotu 20. 6. 2020 odehrál společný turnaj zdravých amatérských golfistů SPEI CUP a hráčů s tělesným a zdravotním postižením CZDGA Golf Tour 2020. Hráči soutěžili za zcela stejných podmínek ve společných kategoriích a nás ohromně těší, že i na takto náročném hřišti dokázali paragolfisté být svým zdravým kolegům rovnocennými soupeři a nechyběli ani na medailových pozicích. Děkujeme mnohokrát za báječný den a možnost společné hry, která opět ukázala, že sportovní inkluze na poli golfu skvěle funguje.
 

Grabmasters 2020 pro paragolf

V netradičním termínu 4.-7. 6. 2020 se na Grabštejně odehrál osmý ročník jediného turnaje kategorie major na území České republiky – Grabmasters. Na startu náročného čtyřkolového klání nechyběli ani hráči CZDGA, i když změna termínu a zdravotní indispozice oslabily původně přihlášené kvarteto na polovinu. Premiérový start Pavla Bambouska na tomto turnaji byl zároveň historicky prvním startem hráče hrajícího z vertikalizačního vozíku. Doprovodil jej zkušený Jakub Kovařík, který se Grabmasters zúčastnil již potřetí.

CZDGA Golf Tour 2020 - Zbraslav

Na první turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2020 jsme si letos museli počkat až na poslední květnový den, a tak ani předpověď deště nikoho neodradila od cesty Zbraslav a nepřekazila naši radost ze společné hry. Náročné hřiště jako obvykle připravilo hráčům mnohé výzvy, k jejichž zdolání museli občas především hráči z paragolferu projevit značnou dávku kreativity. Děkujeme Prague City Golf za skvělé zázemí a veškerou podporu, stejně jako i našim dlouhodobým partnerům, všem zúčastněným za obdivuhodné výkony a těšíme se na setkání příští.

Vítězství Jiřího Jandy na New Zealand All Abilities Championship 2020

Millbrook Resort na Novém Zélandu se stal ve dnech 28.2.-1.3.2020 dějištěm prvního letošního turnaje světového žebříčku WR4GD. New Zealand All Abilities Championship se zařadil k turnajům, které plně podporují inkluzivitu paragolfu a nabízí špičkovým hendikepovaným hráčům možnost zahrát si po boku zdravých profesionálů ve stejném čase, na stejném místě a za zcela stejných podmínek.

Turnajový kalendář 2020


Nová sezóna opět přináší paragolfistům řadu zajímavých akcí. Přehled již potvrzených turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour 2020 a ostatních akcí naleznete níže, další termíny budou přidávány průběžně po jejich zveřejnění.
 
28.2.-1.3.2020 New Zealand All Abilities Championship, Nový Zéland
7.-8.3.2020 Riversdale all Abilities Cup, Austrálie
14.-15.3.2020 Grand Prix Handigolf d’Albret, Francie

EDGA Algarve Open 2019 – stříbro a bronz na závěr sezóny

Tradiční účastí na EDGA Algarve Open (14.-16. 11. 2019) zakončili čeští paragolfisté turnajovou sezónu 2019 a stejně jako v minulých letech, i letos se v portugalském Pestana Vila Sol českým barvám dařilo. Do Algarve tentokrát odcestovala šestičlenná výprava ve složení: Jiří Janda, Pavel Kamír, Zbyněk Kotek, Miroslav Lidinský, Tomáš Prouza a Aleš Süsser. Na start velmi kvalitně obsazeného turnaje se postavilo celkem 72 hráčů z 22 zemí, kteří kromě umístění bojovali rovněž o body do světového žebříčku WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability).

Medaile na XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers

Centro Nacional de Golf – hřiště, které hostilo Spanish Open 2018, turnaj European Tour, se ve dnech 25. – 27. 10. 2019 stalo dějištěm XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers, jednoho z největších turnajů letošní série započítávané do světového žebříčku WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability). Na start se postavilo více než 100 hráčů z 16 zemí včetně pětice českých reprezentantů – Pavla Bambouska, Zbyňka Kotka, Tomáše Prouzy, Aleše Süssera a Zbyňka Vavrečky.

CZDGA Golf Tour 2019 - Kácov

Naše velké poděkování tentokráte míří do Panorama Golf Resort, kde jsme v neděli 6. 10. 2019 odehráli závěrečný turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2019. Velmi rádi jsme přijali pozvání do finálového turnaje Panorama Golf Tour a společně s místními hráči, kteří se rovněž nenechali odradit ranním pohledem na teploměr, si užili krásný golf na špičkovém hřišti s nádhernými výhledy do okolní krajiny. Na start se postavilo 73 hráčů a ani tentokrát se paragolfisté mezi zdravými kolegy neztratili. Nearest to pin vyhrál Zbyněk Kotek a velkou radost nám udělal i Mirek Frinta svým 4.

Zlato v kategorii vozíčkářů na Austrian Open

Náročné kopcovité hřiště Golfclub Stärk Ansfelden se o víkendu 21.-22. 9. 2019 stalo dějištěm 13. ročníku International Austrian Open 2019 For Golfers With Disabilities, turnaje světového poháru započítávaného do žebříčku WR4GD. Do Rakouska odcestovala devítičlenná reprezentace ve složení: Pavel Bambousek, František Hes, Stanislav Jirásek, Pavel Kamír, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Tomáš Prouza, Lukáš Šnobl a Aleš Süsser. Páteční „zahřívací“ kolo proběhlo formou soutěže týmů jako „Come Together Disabled Tournament“ a nejúspěšnější čtveřici dopomohl k vítězství i Stanislav Jirásek.

Stránky