Turnaje

CZDGA Golf Tour 2024 - Hluboká nad Vltavou

V sobotu 27. 4. 2024 jsme v Zámecký Golf Resort Hluboká odstartovali další ročník českého poháru CZDGA Golf Tour 2024 a start to byl po všech stránkách vydařený. Skvěle připravené hřiště, perfektní počasí, dobrá nálada a obdivuhodné sportovní výkony napříč všemi kategoriemi.
K těm nezapomenutelným se jistě zařadí HOLE IN ONE na jamce č. 8, který si na své turnajové konto připsala domácí hráčka Martina Kotková.

1st Glico Paragolf Championship

EDGA Tour 2024 nabízí paragolfistům bezpočet turnajů v řadě destinací bližších i vzdálenějších a na počátku dubna zavítala i do Japonska. Ve dnech 7.-9. dubna 2024 hostil Kanucha Golf Club turnaj světového poháru - 1st Glico Paragolf Championship. Premiérově se turnaje v Japonsku zúčastnili i reprezentanti CZDGA Vlastimil Hebelka a David Sellner.

Velikonoční turnaj golfové akademie

V neděli 31. 3. 2024 se odehrál první letošní venkovní turnaj hráčů z golfové z akademie Integrovaného Centra pro osoby se zdravotním postižením v Horní Poustevně. Krásný slunečný den si užili a své golfové dovednosti prověřili na akademii v Golf Club Grabštejn. Nejlépe se tentokrát dařilo Lubomíru Štichovi, druhý skončil Štefan Schieszel a z třetího místa se radoval Radek Vavřač. Všem gratulujeme! Příští turnaj je pro hráče zdejší akademie naplánován na druhou půli dubna.
 

EDGA Algarve Masters 2024

Druhý turnaj EDGA Tour 2024 se odehrál v portugalském Pestana Gramacho GR ve dnech 18.- 20. ledna 2024. Rovných 60 hráčů se pustilo do boje o body do světového žebříčku WR4GD ve třech kategoriích – Strokeplay Gross, Strokeplay Nett a Stableford. Během jednoho cvičného a dvou soutěžních kol si hráči na velmi krásném a velmi kopcovitém hřišti užili jak sluníčko, tak mraky a více či méně vydatné přeháňky. Nejlépe napříč startovním polem si vedl francouzský reprezentant Thomas Colombel, který zvítězil s celkovým skóre 3 rány pod par.

Turnajová sezóna 2024 zahájena bronzem na EDGA Algarve Classic

V neděli 14. ledna odstartoval v portugalském GR Pestana Pinta první ze série turnajů EDGA Tour 2024. Na start EDGA Algarve Classic se postavilo 52 hráčů včetně dvou českých reprezentantů - Václava Mráze a Milana Turka, kteří se na náročném kopcovitém hřišti utkali se svými soupeři v kategorii stableford ve dvou soutěžních kolech. Úvodní turnaj se pro české barvy skvěle vydařil a bronzová příčka Vaška Mráze znamenala první medailový zisk letošní sezóny. Gratulujeme !!! Milan Turek doplnil úspěch krásným pátým místem.

EDGA Algarve Open 2023

Těsně před koncem listopadu vyvrcholila letošní série turnajů EDGA Tour 2023. V portugalském Golf Pestana Vila Sol se ve dnech 23. -25. 11. 2023 odehrál EDGA Algarve Open, závěrečný turnaj letošní sezóny, na němž se bojovalo o body do světového žebříčku WR4GD. Startovní listina tradičního a velmi oblíbeného turnaje čítala 70 hráčů včetně českého kvarteta ve složení: František Bican, Vlastimil Hebelka, Filip Rataj a Vladimír Zelenka. Hřiště ve Vila Sol je nejen velmi krásné, ale též dlouhé a obtížné s všudypřítomnými borovicemi lemujícími úzké ferveje a číhajícími na zatoulané míčky.

CZDGA - JR FOOD Golf Tour 2023 - Terasy Ústí nad Labem

Golfresort Terasy Ústí nad Labem hostil v neděli 15. října další turnaj CZDGA - JR FOOD Golf Tour 2023. Jeho účastníky vítalo ráno při příjezdu sice chladné, ale slunné počasí, které však po poledni vystřídaly mraky a v druhé polovině hry se hodilo mít v golfovém bagu kromě kulicha i deštník. Na dobré náladě na hřišti to však neubralo. Ve společných flightech nastoupili spolu s paragolfisty též partneři a přátelé CZDGA a poměřili síly ve třech hlavních kategoriích.

Zlato na EDGA President Cup 2023

V italském Royal Park Golf I Roveri se ve dnech 9. -11. 10. 2023 odehrál 3. ročník EDGA President Cup (EDGA Strokeplay Nett Championship). Šampionát, který se koná jednou za dva roky, založil současný president EDGA Tony Bennet na počest svého předchůdce Roberto Caja. Českému týmu se v minulosti na President Cup velmi dařilo a v kategorii mužů má na svém kontě dva tituly z let 2018 (Václav Mráz) a 2021 (Jan Procházka).

Giovanni Nasi & Diasorin International Cup for Golfers with a Disability 2023

Jednou ze zastávek nabitého kalendáře letošní EDGA Tour se stal italský Circolo Golf Torino la Mandria, který ve dnech 14.-16. 9. 2023 hostil druhý ročník turnaje Giovanni Nasi & Diasorin International Cup for Golfers with a Disability. Turnaj pořádaný pod záštitou Italského paralympijského výboru paragolfistům nabídnul další příležitost k získání bodů do světového žebříčku WR4GD. V českých barvách se s krásným a náročným hřištěm a soupeři poměřili František Bican, Václav Mráz, Jan Procházka, Filip Rataj, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

Stránky