Turnaje

EDGA Algarve Open 2023

Těsně před koncem listopadu vyvrcholila letošní série turnajů EDGA Tour 2023. V portugalském Golf Pestana Vila Sol se ve dnech 23. -25. 11. 2023 odehrál EDGA Algarve Open, závěrečný turnaj letošní sezóny, na němž se bojovalo o body do světového žebříčku WR4GD. Startovní listina tradičního a velmi oblíbeného turnaje čítala 70 hráčů včetně českého kvarteta ve složení: František Bican, Vlastimil Hebelka, Filip Rataj a Vladimír Zelenka. Hřiště ve Vila Sol je nejen velmi krásné, ale též dlouhé a obtížné s všudypřítomnými borovicemi lemujícími úzké ferveje a číhajícími na zatoulané míčky.

CZDGA - JR FOOD Golf Tour 2023 - Terasy Ústí nad Labem

Golfresort Terasy Ústí nad Labem hostil v neděli 15. října další turnaj CZDGA - JR FOOD Golf Tour 2023. Jeho účastníky vítalo ráno při příjezdu sice chladné, ale slunné počasí, které však po poledni vystřídaly mraky a v druhé polovině hry se hodilo mít v golfovém bagu kromě kulicha i deštník. Na dobré náladě na hřišti to však neubralo. Ve společných flightech nastoupili spolu s paragolfisty též partneři a přátelé CZDGA a poměřili síly ve třech hlavních kategoriích.

Zlato na EDGA President Cup 2023

V italském Royal Park Golf I Roveri se ve dnech 9. -11. 10. 2023 odehrál 3. ročník EDGA President Cup (EDGA Strokeplay Nett Championship). Šampionát, který se koná jednou za dva roky, založil současný president EDGA Tony Bennet na počest svého předchůdce Roberto Caja. Českému týmu se v minulosti na President Cup velmi dařilo a v kategorii mužů má na svém kontě dva tituly z let 2018 (Václav Mráz) a 2021 (Jan Procházka).

Giovanni Nasi & Diasorin International Cup for Golfers with a Disability 2023

Jednou ze zastávek nabitého kalendáře letošní EDGA Tour se stal italský Circolo Golf Torino la Mandria, který ve dnech 14.-16. 9. 2023 hostil druhý ročník turnaje Giovanni Nasi & Diasorin International Cup for Golfers with a Disability. Turnaj pořádaný pod záštitou Italského paralympijského výboru paragolfistům nabídnul další příležitost k získání bodů do světového žebříčku WR4GD. V českých barvách se s krásným a náročným hřištěm a soupeři poměřili František Bican, Václav Mráz, Jan Procházka, Filip Rataj, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

Turnajový kalendář 2024


Přehled turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour a dalších akcí. Termíny jsou přidávány průběžně po jejich zveřejnění a může ještě dojít k jejich změně.
 
14.-16.1.2024 EDGA Algarve Classic Pestana Pinta, Portugalsko
18.-20.1.2024 EDGA Algarve Masters Pestana Gramacho, Portugalsko
22.-23.1.2024 G4D Tour @ Ras Al-Khaimah Championship Al Hamra GC, Spojené Arabské Emiráty

Mehmet Kazan mezinárodním mistrem ČR

Ve dnech 25.-27. 8. 2023 proběhlo v Golf Resort Česká Lípa Mezinárodní mistrovství ČR v golfu hendikepovaných – Czech Disabled Open 2023. Šampionát, jehož výsledky se paragolfistům počítají do světového žebříčku WR4GD, se na tomto krásném hřišti konal již po sedmé v řadě a na start se kromě téměř kompletního reprezentačního týmu ČR postavili i hráči ze Slovenska, Německa, Rakouska, Nizozemí, Lotyšska, Itálie a Turecka. Nechyběli ani obhájci loňských titulů mezinárodního a národního mistra - Klaus Mainberger a Filip Rataj.

Golf pro Paraple 2023

Ve dnech 10. – 11. srpna proběhnul v Golf & Spa Resortu Cihelny v Karlových Varech za rekordní účasti 155 hráčů již třináctý ročník charitativního golfového turnaje Golf pro Paraple. Výtěžek celé akce, jejíž součástí byl i tradiční společenský večer s tombolou a charitativní aukcí, byl věnován ve prospěch Centra Paraple, které již dlouhou řadu let pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění. Na start turnaje se postavili i zástupci hráčů CZDGA a měli tak opět možnost zakusit úžasnou atmosféru této unikátní akce.

European Deaf Golf Championships 2023

Ve dnech 31. 7. - 3. 8. 2023 se ve finském Ålands Golfklubb konalo Mistrovství Evropy v golfu neslyšících. K účasti za Českou republiku byl nominován junior Richard Pavel, kterému se podařilo zopakovat loňské umístění z Deaflympijských her v Brazílii a vybojovat skvělé 5. místo. V rámci šampionátu hráči absolvovali jedno cvičné a tři kola soutěžní. Vzhledem k nízkému počtu přihlášených juniorů byla tato kategorie sloučena s kategorií mužů a výsledné 5. místo je tedy dalším Ríšovým velmi cenným úspěchem. Gratulujeme!

Tři medaile na International Bavarian Championship of golfers with Disability

Poslední červencový víkend jsme opět drželi palce našim reprezentantům, kteří se v německém Golfclub Wörthsee účastnili Mezinárodního mistrovství Bavorska - International Bavarian Championship of golfers with Disability. Do boje o cenné kovy a body do světového žebříčku WR4GD se pustilo celkem 75 paragolfistů včetně 12 českých reprezentantů.

Vítězství na EDGA La Wantzenau Paragolf Open

Skvělá zpráva dorazila z francouzského Golf de la Wantzenau, kde ve dnech 14.-16. 7. 2023 probíhal další turnaj nabitého kalendáře světového poháru paragolfistů – EDGA La Wantzenau Paragolf Open. David Sellner se účastnil jako jediný český zástupce a ke svým narozeninám si kromě dvou birdie v turnaji nadělil i parádní dárek v podobě vítězství v kategorii Stableford (HCP 18,5 – 36). Velká gratulace Davide!!!
 

Stránky