Turnaje

Soustředění reprezentace – nominační turnaj Kácov

Druhý nominační turnaj pro červnové Mistrovství Evropy odehrál reprezentační tým CZDGA v sobotu 23. 4. 2022. Hřiště, na kterém se v Belgii bude o cenné kovy bojovat, nabízí jen velmi málo jamek, na nichž nevstupuje do hry voda, a proto volba resortu tentokrát padla na Panorama Golf Resort a jeho nádhernou devítku River. Za doprovodu hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože ji hráči absolvovali dvakrát za sebou, a tak většina z nich dostala příležitost ujistit se o správnosti postupu při hraní z trestné oblasti či využití různých možností úlevy.

Soustředění reprezentace - nominační turnaj Zbraslav

V rámci přípravy na červnové Mistrovství Evropy absolvoval reprezentační tým CZDGA první ze dvou nominačních turnajů. Pod dohledem hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože odehráli paragolfisté v neděli 17.4.2022 18 jamek v Prague City Golf a mnozí svými výkony trenéra potěšili, když mu předvedli, jak zvládnou zimní vylepšení hry přenést z rohožek i na hřiště. Děkujeme všem za účast a nasazení, další měření sil čeká reprezentaci následující sobotu v Panorama Golf Resort.
 

Turnajový kalendář 2022


Přehled turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour 2022 a ostatních akcí naleznete níže. Kalendář se pomalu začíná plnit, další termíny budou přidávány průběžně po jejich zveřejnění. 
 
Termín Turnaj
12.-14.2.2022 EDGA Vilamoura Open, Dom Pedro Pinhal Golf Course, Portugalsko
12.-13.2.2022

Úspěšný závěr sezóny – zlato a bronz na EDGA Algarve Open 2021

Poslední letošní zahraniční výjezd na turnaj světového poháru se českým paragolfistům skvěle vydařil. Tradiční listopadový turnaj EDGA Algarve Open & EDGA Women´s Cup se odehrál ve dnech 18.-20.11.2021 a bojovat o body do světového žebříčku WR4GD se do portugalského Pestana Vila Sol Golf & Resort Hotel – Vilamoura sjelo celkem 64 hráčů z 12 zemí. Za Českou republiku nastoupilo na start 11 hráčů. Seznámení s obtížným hřištěm, na němž do hry kromě úzkých fervejí významně zasahují i četné borovice, proběhlo ve cvičném kole za příjemného téměř letního počasí.

CZDGA Golf Tour 2021 - Darovanský Dvůr

Téměř pět desítek hráčů si nenechalo ujít závěrečný turnaj českého poháru CZDGA Golf Tour 2021, který jsme odehráli v neděli 31. 10. 2021 v Golf Resort Darovanský Dvůr. Počasí nám velmi přálo, a i když jsme uzavírali turnajovou sezónu později než obvykle, užili jsme si krásný slunný den na skvělém hřišti s velmi rychlými greeny. Kombinace devítek Svatá Anna – Jezírka je mnohým „skalním“ členům velmi dobře známá, jelikož resort funguje jako partnerské hřiště paragolfistů již řadu let a proběhlo zde již několik klání domácích i mezinárodních.

Turnaj o Mistra klubu na rány

V sobotu 30. 10. 2021 proběhnul na golfové akademii Golf Club Grabštejn 1. ročník turnaje o Mistra klubu na rány, kterého se zúčastnili klienti Integrovaného centra pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna při Golfové akademii Mikulášovice. Hráči dlouhodobě trénují pod vedením Ivana Strakoše, jak s využitím výukové sady SNAG, tak i s klasickými holemi. Turnaj proběhl za nádherného, slunného dne a tomu odpovídalo i ohromné nadšení a nasazení všech zúčastněných hráčů.

Fantastický úspěch na EDGA President Cup – zlato Jana Procházky

Český paragolf slaví další obrovský úspěch. V Nizozemí v BurgGolf Golfresort De Purmer se ve dnech 27.-29. 9. 2021 odehrál EDGA President Cup (European Championship Stableford). Do bojů se zapojilo 11 českých reprezentantů včetně držitele titulu z roku 2018 Václava Mráze. Naposledy se turnaj paragolfistů hrál ve zdejším resortu hrál v roce 2014, a tak se většina týmu snažila co nejlépe seznámit s novým hřištěm ve cvičném kole.

Stříbro a bronz na German International Disabled Championship 2021

V německém Warnemünde Golf Club se ve dnech 23.-25. 9. 2021 odehrál turnaj světového poháru German International Disabled Championship 2021. Na místě nechyběla ani šestice našich reprezentantů – Zbyněk Kotek, Jan Procházka, Filip Rataj, Zbyněk Vavrečka, Ivan Strakoš a Lukáš Šnobl. Pro Filipa, Honzu a Ivana byl tento turnaj jejich zahraniční premiérou a nasbírali mnohé cenné zkušenosti do dalších klání.

CZDGA Golf Tour 2021 - Pyšely

V sobotu 11. 9. 2021 jsme odehráli další turnaj českého poháru CZDGA Golf Tour 2021 a tentokrát jsme se po loňské pauze opět vrátili na překrásné hřiště v Loreta Golf Club Pyšely, resortu podporujícího aktivity paragolfistů již řadu let. Celý den provázelo příjemné letní počasí, hráči si užili krásnou hru na skvěle připraveném hřišti a dorazili zpět do klubovny s velmi kvalitními výsledky. V kategorii HCP do 18,4 zvítězil Lukáš Šnobl výkonem 41 stbl. Nejvíce bodů ze hřiště přinesl Ivo Kolman, kterému 48 stbl. zajistilo prvenství v kategorii HCP 18,5 – 36.

Timo Klischan obhájil titul na Czech Disabled Open 2021

V Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 27.-29. 8. 2021 odehrálo třídenní Mezinárodní Mistrovství ČR v golfu hendikepovaných. Na startovní listině turnaje světového žebříčku paragolfistů WR4GD se objevilo na šest desítek hráčů z České republiky, Slovenska, Nizozemí, Německa, Itálie a Norska. Jako obvykle si kromě paragolfistů ve společných flightech poměřili své golfové umění i rodinní příslušníci a přátelé z řad zdravých.

Stránky