Czech Disabled Golf Masters 2013

Golf resort Darovanský dvůr

Mezinárodní turnaj hendikepovaných golfistů Czech Disabled Golf Masters 2013 byl zahájen v neděli 23. 6. v golfovém resortu Darovanský Dvůr. První na řadě byla týmová soutěž na rány Best Ball.

Tréninkové kolo, kterého se účastnilo 86 hráčů, odstartovalo celou třídenní akci. Zahájení této akce se ujal moderátor Marek Eben, sekretář CZDGA Jana Brabníková a zástupci ČGF Miroslav Holub, Karel Čelikovský a Michal Rulák. Ve startovním poli se stejně jako v loňském roce setkali hendikepovaní golfisté se zdravými hráči. Mezi vzácné hosty patřili již zmiňovaný Marek Eben, trenéři hendigolfu, zástupci spolupracujících subjektů a resortů podporujících CZDGA a mnoho dalších.

Na třetím místě se umístilo družstvo ve složení Martin Slávik, Jan Holuša, Petr a Lukáš Tölgyesi. Tento tým přinesl 53 stablefordových bodů. Na prvních dvou místech se umístily dva týmy se shodným výsledkem 54 stablefordových bodů. Na stříbrné pozici se umístili Hassan Chakboub, Maximilien Puget, Pavel Kamír a Martin Krejčí. O zlatu rozhodl vyšší počet stablefordových bodů zahraných na posledních devíti jamkách a na vrcholu nejvyšším se nakonec umístili Michal Hošna, Aleš Nýdl, Vadim Bajkanič a Jaroslav Vrzák.

Akci by nebylo možné uskutečnit bez podpory resortu Darovanský Dvůr, ve kterém všichni účastníci nalezli již potřetí vynikající zázemí. Dále by nebylo možné tuto akci pořádat bez podpory řady sponzorů a partnerů, kteří zajistili pitný režim, zdravotnické pomůcky, dárky pro hráče, servisní zázemí atd.

Do samotného turnaje ve dnech 24. a 25. 6., který byl zařazen do prestižní série Order of Merit, nastoupilo 51 hráčů ze 14 zemí.

V elitní kategorie A hrané ve formátu stroke play zvítězil po dvou kolech s výsledkem 153 ran obhájce titulu Brit Andrew Gardiner, který se zároveň stal absolutním vítězem turnaje. Další v pořadí skončili stříbrný Mick Horsley z Velké Británie, který na vítěze ztratil pouze jednu ránu a bronzový Hans van Elven z Nizozemí.

V kategorii B – stroke play netto zvítězil reprezentant CZDGA Miroslav Lidinský. Druhé místo obsadil Marko Lund z Norska a třetí pozici Frans Harmsen z Nizozemí.

Ve stablefordové kategorii C zvítězil reprezentant CZDGA Michal Hošna. Na druhém místě se umístil Jurjen Engelsman z Nizozemí a na třetí příčku se vyhoupl další zástupce CZDGA Tomáš Prouza.

Do turnaje nastoupila česká reprezentace ve složení Miroslav Lidinský (GK Hluboká nad Vltavou), Michal Hošna (GC Český Krumlov), František Hes (GC Mnich), Pavel Kamír (GC Mnich), Vlastimil Hebelka (Sokrates Golf & Country Club), Jáchym Bém (Beroun GC), Michal Sobota (GC Alfrédov), Tomáš Prouza (Nová America Country Club), kteří v letošním roce opět soutěží o body do celkového hodnocení evropské série Order of Merit.

Nově se na turnaji představili také nováčci CZDGA Martin Slávik, Aleš Süsser, Zbyněk Vavrečka a Aleš Trnka.