Dutch Disabled Open 2024

Golf Club Almeerderhout Nizozemí

Cvičným kolem ve formě PRO-AM turnaje odstartoval v pátek 5. 7. 2024 Dutch Disabled Open. V holandském Golf Club Almeerderhout se do zápolení o body do světového žebříčku WR4GD zapojilo celkem 75 paragolfistů včetně českého týmu, který měl zastoupení ve všech hlavních kategoriích:
Strokeplay Gross: Filip Rataj
Strokeplay Nett: Pavel Truhlář
Stableford: František Bican, Vlastimil Hebelka, Pavel Kamír, Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek, Vladimír Zelenka

Ve víkendových soutěžních kolech se nejlépe dařilo holandským hráčům, kteří skvěle zúročili výhodu domácího prostředí a získali celkem 5 medailí. Vítězství v jednotlivých kategoriích vybojovali: Tommaso Perrino (Itálie, Strokeplay Gross), Richard Kluwen (Nizozemí, Strokeplay Nett) a Jurgen Feller (Nizozemí, Stableford). Čeští paragolfisté se pokusili navázat na loňský hattrick, ale tentokrát jim na medailové příčky pár bodů chybělo. Do TOP 10 se ve svých kategoriích probojovali Filip Rataj (Strokeplay Gross) a Vladimír Zelenka (Stableford).

Odkaz na fotogalerii z turnaje:
2024-07-07 DUTCH DISABLED OPEN (myalbum.com)

Před námi je nyní další z akcí nabitého turnajového kalendáře - týmové Mistrovství Evropy, které startuje v Německu již příští týden. O tituly bude ve dvou kategoriích bojovat celkem 14 týmů včetně českého kvarteta. Těšíme se!