EDGA Algarve Open 2023

Pestana Vila Sol Golf Resort Portugalsko

Těsně před koncem listopadu vyvrcholila letošní série turnajů EDGA Tour 2023. V portugalském Golf Pestana Vila Sol se ve dnech 23. -25. 11. 2023 odehrál EDGA Algarve Open, závěrečný turnaj letošní sezóny, na němž se bojovalo o body do světového žebříčku WR4GD. Startovní listina tradičního a velmi oblíbeného turnaje čítala 70 hráčů včetně českého kvarteta ve složení: František Bican, Vlastimil Hebelka, Filip Rataj a Vladimír Zelenka. Hřiště ve Vila Sol je nejen velmi krásné, ale též dlouhé a obtížné s všudypřítomnými borovicemi lemujícími úzké ferveje a číhajícími na zatoulané míčky. Z české čtveřice si v turnaji nejlépe vedl Vlastimil Hebelka, který připsal na své konto krásné 6. místo v kategorii Stableford. Těsně za ním se na sedmé příčce umístil Vladimír Zelenka, František Bican skončil v téže kategorii desátý. Filip Rataj obsadil v kategorii Strokeplay Nett 22. místo.

Neuvěřitelně napínavý průběh finále měla kategorie Strokeplay Gross, kdy po odehrání dvou soutěžních kol figurovali v čele hned čtyři hráči se shodným výsledkem 152 ran. Následné play-off rozhodlo až na páté jamce a z vítězství se nakonec radoval francouzský reprezentant Charles-Henri Quelin.

Letošní turnajová sezóna se tedy v Portugalsku uzavřela, děkujeme všem hráčům za reprezentaci během celého roku a těšíme se na nové výzvy po zimní pauze. Kalendář EDGA Tour 2024 se již plní…