Mistrovství ČR v golfu hendikepovaných 2016 a finále CZDGA Golf Tour

Loreta Golf Club Pyšely
Loreta Pyšely se ve dnech 15. - 16. 10. 2016 stala dějištěm letošního Mezinárodního mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných a zároveň místem konání finálového turnaje Českého poháru CZDGA Golf Tour. Zde odehráli hendikepovaní hráči, společně s domácími členy a pozvanými přáteli závěrečný dvoukolový turnaj sezóny. I přes pokročilé datum bylo hřiště stále ve skvělé kondici, což přispělo k celkově dobrým výsledkům.

Vítězem Českého poháru CZDGA Golf Tour se v kategorii stableford stala Zuzka Süsserová a absolutní prvenství v kategorii stroke play získal Zbyněk Kotek. O titul Mistra ČR bojovalo kompletní hendigolfové „áčko“, společně s reprezentanty B a Open. Po prvním dnu si před dvojicí Kotek, Prouza, získal mírný náskok Mirek Lidinský s výsledkem 79 ran. Tento náskok, i přes shodný výsledek se Zbyňkem Kotkem v druhém kole 81, stačil na celkové vítězství. Mistrem ČR v golfu hendikepovaných se tak stal potřetí v řadě Mirek Lidinský, vicemistrem ČR Zbyněk Kotek (oba z GK Hluboká nad Vltavou) a bronzovou medaili odvezl Tomáš Prouza (Park GC Hradec Králové). Nejcennější kovy zůstávají v Golf Klubu Hluboká nad Vltavou. Za zmínku stojí výkon juniorky Zuzky Lesse, která startuje v kategorii sluchové postižení. V celkovém pořadí obsadila dělené páté místo se ztrátou pouhých šesti ran na bronzovou příčku.

S potěšením tak můžeme konstatovat, že v ČR hrají golf hendikepovaní se všemi druhy tělesného a zdravotního postižení a to jak na začínající, pokročilé, tak i výkonnostní úrovni.

Za podporu činnosti CZDGA a rozvoje hendigolfu děkujeme Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a Středočeskému kraji, za jejichž přispění byla tato výjimečná akce realizována. Velmi si vážíme několikaleté podpory hřiště Loreta Pyšely. Obrovský dík patří vedení a zaměstnancům klubu, zaměstnancům restaurace, kteří pro nás neustále zajišťují skvělé podmínky. Velmi si této spolupráce vážíme.Air VaporMax Shoes