Vítězství Jiřího Jandy na New Zealand All Abilities Championship 2020

Millbrook Resort Nový Zéland
Millbrook Resort na Novém Zélandu se stal ve dnech 28.2.-1.3.2020 dějištěm prvního letošního turnaje světového žebříčku WR4GD. New Zealand All Abilities Championship se zařadil k turnajům, které plně podporují inkluzivitu paragolfu a nabízí špičkovým hendikepovaným hráčům možnost zahrát si po boku zdravých profesionálů ve stejném čase, na stejném místě a za zcela stejných podmínek.

Turnaj byl vypsán celkem na 54 jamek, přičemž po dvou kolech měl následovat cut a šestice nejlepších paragolfistů nastoupit do finálového kola zároveň s hráči New Zealand Open 2020. Bohužel, vzhledem k silnému větru, který sfoukával míčky z greenů, muselo být první kolo přerušeno a hráčům tak zbyla pouze jediná šance o cut zabojovat. I přes velmi obtížné podmínky a extrémně rychlé greeny se Jirkovi podařilo zahrát skvěle a do závěrečného dne nastupoval jako vedoucí hráč s náskokem 7 ran. Na Jirku ovšem čekal velmi obtížný finálový souboj, během něhož se jeho největší soupeř Parker Aluesi přiblížil na rozdíl jediné rány a o prvenství se rozhodovalo až na závěrečném těžkém tříparu. Parker zde zahrál svůj míček na střed greenu, na což mu Jirka odpověděl jednou ze svých excelentních ran 10 stop od vlajky a následným proměněným birdie puttem potvrdil své fantastické vítěztsví.

Trofej z prvního ročníku New Zealand All Abilities Championship tak putuje do České republiky a my gratulujeme Jirkovi a děkujeme skvělou reprezentaci.
 Chuck Taylor All Star