Zlato na EDGA President Cup 2023

Royal Park Golf I Roveri Itálie

V italském Royal Park Golf I Roveri se ve dnech 9. -11. 10. 2023 odehrál 3. ročník EDGA President Cup (EDGA Strokeplay Nett Championship). Šampionát, který se koná jednou za dva roky, založil současný president EDGA Tony Bennet na počest svého předchůdce Roberto Caja. Českému týmu se v minulosti na President Cup velmi dařilo a v kategorii mužů má na svém kontě dva tituly z let 2018 (Václav Mráz) a 2021 (Jan Procházka). Letošního ročníku se zúčastnil reprezentační tým ve složení: František Bican, Vlastimil Hebelka, Pavel Kamír, Václav Mráz, Jan Procházka, David Sellner, Michal Sobota, Pavel Truhlář, Milan Turek a Vladimír Zelenka. Za teplého slunečného počasí se o vítězství a body do světového žebříčku WR4GD utkali paragolfisté ve 3 kategoriích - muži, ženy a sedící.

Obhajoba titulu v kategorii mužů tentokrát sice nevyšla, přesto si český tým připsal další medailový úspěch. Zlato v kategorii sedících hráčů vybojoval Milan Turek, který ve vyrovnaném poli pěti soutěžících vedl o jednu ránu již po prvním kole a své vedení nejtěsnějším rozdílem udržel i v kole finálovém. Velká gratulace, Milane!

V kategorii mužů si nejlépe vedli nestoři české reprezentace Michal Sobota a Vlastimil Hebelka, kteří obsadili 13. a 15. místo.