ABN-AMRO Dutch Disabled Open 2012

BurgGolf Purmerend

S dalším neuvěřitelným výsledkem se vrátila česká hendigolfová reprezentace z dalšího, v pořadí již třetího major championship sezóny – ABN AMRO Dutch Disabled Open, který se tradičně hraje v nizozemském Purmerendu a letos probíhal od 2. do 4. července. Tento skvěle obsazený turnaj je neoficiálně považován za evropský vrchol EDGA Tour, o čemž svědčí například přítomnost reprezentantů Jihoafrické republiky nebo skutečnost, že řadě zahraničních reprezentantů nebyla vůbec potvrzena nominace. Dalším zajímavým okamžikem byl rozstřel na 18 jamce o absolutní vítězství mezi obhájcem zlata z ČR Britem Andrew Gardinerem a Manuelem de Los Santos z Dominikánské republiky, který se díky birdie stal celkovým vítězem kategorie A.

Obrovským úspěchem je v kategorii B druhé místo Miroslava Lidinského a šesté místo Františka Hese. Elitní skupiny A – B se hrály na velmi technicky náročných 18 jamkách yellow – white a je třeba podotknout, že každý míček zahraný mimo fairway byl téměř s jistotou ztracený v nedostupném roughu, nebo vodní překážce. Ve skupině C, která se hrála na zbývajících devítkách blue – red, opět potvrdil skvěle načasovanou formu Michal Sobota, který si těsným celkovým rozdílem 1 stablefordového bodu zajistil vítězství a již potřetí v sezóně zaznamenal umístění v top 3. V poslední kategorii D hájili české barvy tři naši zástupci. Michal Hošna vybojoval krásné páté místo, čímž si pojistil přední umístění v Order of Merit 2012. Šestou příčku obsadil Pavel Kamír, pro kterého to byl teprve druhý „velký“ turnaj EDGA a je potěšující, že si z obou odváží cenné body do evropského poháru. Vlastimilu Hebelkovi unikl žebříček top 10 pouze o čtyři místa, ale vzhledem k obsazenosti turnaje je čtrnáctá příčka obrovským úspěchem. Celkově se reprezentace CZDGA stala spolu s hendigolfovými velmocemi Francií a Nizozemskem nejúspěšněji bodovanou výpravou.