Fantastický úspěch na EDGA President Cup – zlato Jana Procházky

BurgGolf Purmerend

Český paragolf slaví další obrovský úspěch. V Nizozemí v BurgGolf Golfresort De Purmer se ve dnech 27.-29. 9. 2021 odehrál EDGA President Cup (European Championship Stableford). Do bojů se zapojilo 11 českých reprezentantů včetně držitele titulu z roku 2018 Václava Mráze. Naposledy se turnaj paragolfistů hrál ve zdejším resortu hrál v roce 2014, a tak se většina týmu snažila co nejlépe seznámit s novým hřištěm ve cvičném kole. Proměnlivé počasí počátku podzimu nabídlo kompletní škálu – oblačno s přeháňkami pro cvičné kolo, první soutěžní kolo se pak odehrálo za příjemného sluníčka, zatímco druhé kompletně propršelo a v jeho závěru jsme zaslechli i blížící se bouřku. Nejpočetněji obsazenou kategorií byla kategorie mužů, a právě v ní se Janu Procházkovi podařilo zanechat za sebou všech 41 soupeřů a stát se tak držitelem trofeje na příští dva roky. Na druhém místě skončil Mike Jones z Walesu, bronz putuje do Francie zásluhou Philippe Petit.

Úspěch jsme slavili i v kategorii vozíčkářů díky Milanu Turkovi, který i přes nemožnost dohrát poslední 2 jamky kvůli poruše na paragolferu dokázal uhájit stříbro. Titul v této kategorii vybojoval domácí hráč Richard Kluwen, bronz Sebas Lorente ze Španělska.

Kategorii žen vyhrála rovněž domácí hráčka Daphne van Houten, následovaná Tineke Loogman (Nizozemí) a Mette Wegge Lynggaard (Dánsko).

V kategorii mužů se další tři Češi vešli do první desítky, 6. místo patří obhájci titulu Václavu Mrázovi, na 7. místě skončil při své zahraniční turnajové premiéře Pavel Truhlář a desítku nejlepších uzavřel Michal Sobota.

Všem gratulujeme k úžasným výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci.