Mistrovství ČR hendikepovaných 2012

Golf Club Český Krumlov

Dlouho očekávané Mistrovství ČR v golfu hendikepovaných se stalo skutečností o víkendu 13. a 14. 10. 2012 na hřišti GC Český Krumlov – Svachova Lhotka. Po šňůře evropských turnajů jsme se těšili na domácí půdu, na setkání reprezentace CZDGA, stávajících hráčů, přátel z řad profesionálů, trenérů, novinářů a rodinných příslušníků, ale hlavně také nově příchozích zájemců, kteří si k hendigolfu hledají cestu. Napekli jsme koláčky, kremrole, štrůdly a bábovku, hřiště nás uvítalo příjemnou atmosférou a nádherným počasím a věděli jsme, že to bude povedený víkend.

Dvoudenní mistrovství se neslo v duchu fair play a sportovní duch neopustil hráče na jedinou chvíli. Hráčům nechybělo odhodlání vydat ze sebe to nejlepší a dokázat, že hendigolfisté do světa golfu patří. Zkušenější hráči se zaměřili na svůj výsledek, ale zároveň byli oporou a inspirací pro hráče méně zkušené, kteří se pokoušeli o první body. Pro nováčky a zvláště hendigolfisty hrající z vozíku Paragolfer to byly náročné a dlouhé dny, o to více si vychutnávali každý dobře zahraný míč. Velký obdiv zaslouží především „čerství“ držitelé oprávnění hry na hřišti, protože jejich konečné výsledky byly vzhledem k premiéře více než obdivuhodné. To je nepochybně také zásluhou jejich trenérů, kteří se našim začátečníkům intenzivně věnují.

O překvapení se svým sobotním výsledkem postarala profesionálka Zuzana Boučková -Mašínová, která výsledkem 72 ran vyrovnala ženský rekord hřiště. V těsném závěsu jí „šlapala na paty“ sestra Kateřina Mašínová, která zahrála skělých 73 ran. Pro všechny hráče zkrátka motivace jako hrom. Mistrem ČR se stal po vyrovnaném výsledku z obou kol Vladimír Mach z GC Sokolov před Miroslavem Lidinským z GK Hluboká nad Vltavou a domácím Michalem Hošnou. Turnaj hostů ovládl s přehledem beřovický Jindřich Štěpánek. Ve vloženém turnaji hráčů CZDGA na stableford s 2/3 vyrovnáním zvítězil Michal Hošna před Vlastimilem Hebelkou ze Sokrates Golf & Country Clubu a Jáchymem Bémem z Golf Clubu Divoká Šárka.

V rámci Mistrovství ČR převzalo domovské hřiště Michala Hošny plaketu Parnerské hřiště prezentace CZDGA. Věříme, že se v projektu Golf bez bariér budeme často na hřišti scházet a vynikající podmínky pro trénink pomohou naší reprezentaci k ještě lepším výsledkům.

Děkujeme tímto GC Český Krumlov a partnerům akce CB Auto a Lázně Aurora Třeboň za podporu a pomoc, velmi si toho vážíme. Podpora ze strany partnerů je nesmírně důležitá a věříme, že přispěje k celkovému rozvoji hendigolfu v Čechách.

adidas yeezy boost 350 v2 zebra