Mistrovství Evropy, Dánsko 2012

Rø Golfbane

Ve dnech 22. – 27. 9. 2012 se čeští hendigolfisté Miroslav Lidinský, Michal Hošna, Michal Sobota, František Hes, Pavel Kamír, Vlastimil Hebelka, Jáchym Bém a sekretář CZDGA Jana Brabníková poprvé v historii zúčastnili Mistrovství Evropy na dánském ostrově Bornholm.

Po sedmihodinovém přejezdu Německa a třiapůlhodinové cestě trajektem nás Bornholm vítá deštěm a zamračenou oblohou. Počasí ale nemůže zkazit naše nadšení a plány na další dny, které začínáme spřádat hned po registraci na golfovém hřišti Rø Golfbane a ubytování v apartmánech Gudhjem Søpark. V neděli 23. 9. se v rámci tréninkového kola poprvé seznamujeme s bornholmskými hřišti, kategorie A a B New Course, hráči kategorie C a D Old Course. Večer se při slavnostním ceremoniálu v místní galerii Baltic Sea Glass dozvídáme, že se turnaje účastní 96 hráčů z 15 zemí. Foukači skla připravují cenu pro možného vítěze vložené soutěže hole-in-one a Mirek Lidinský slaví své narozeniny.

V rámci Mistrovství Evropy čekají hráče tři turnajová kola. Nutno poznamenat, že se jedná o velmi technicky náročná hřiště, konkurence je veliká a všichni chtějí dosáhnout těch nejlepších výsledků. V pondělí 24. 9. začíná první ostré kolo, déšť je doprovázen silným větrem, ale všichni se soustředí na hru a výsledek. I přes veškerou snahu končí míčky mimo fairwaye, hráči nabírají zbytečné rány, což se nevyhnulo ani naší reprezentaci. Také v kategorii C a D přináší hráči nížší stablefordové výsledky. Druhý den nás překvapuje nejpříjemnějším počasím z celého turnaje, vítr se utišil a všichni si vychutnávají prosluněnou atmosféru. Finálová středa 26. 9. dokazuje, že je v některých kategoriích již rozhodnuto a hráči si pouze ohlídají své pozice. Umístění naší reprezentace zajistillo hráčům další cenné body do Evropského poháru a hlavně Michal Sobota společně s Michalem Hošnou mají garantovanou nedostižitelnost v sérii Order of Merit ve svých kategoriích. Úspěchy celé sezóny budou korunovány ve Francii, již dnes víme, že vyrovnáme úspěchy z minulého roku. Na příštím turnaji v Paříži se o celkové vítězství v Order of Merit v kategorii B utká ještě Mirek Lidinský. Pokud bude jeho snaha završena úspěchem, dosáhne česká reprezentace historického vítězství v sezóně ve třech kategoriích.

V obrovské konkurenci dosáhli v kategorii B Miroslav Lidinský 6. a František Hes 17. místa. Michal Sobota se v kategorii C umístil na 5. místě a v kategorii D na bednu vystoupali Vlastimil Hebelka na 2. a Michal Hošna na 3. místo. Dále se v kategorii D umístili Pavel Kamír na 5. místě a Jáchym Bém na místě 6.

Air Max 90 Hypfuse